kayıt

abla

 1. 16
  Hep eksikliğini hissettiğim ama manevi olarak bana ablalık ederek bu eksiliği dolduran insanların varlığıyla da huzur bulduğum varlık. Hemşire'de denebilir kendilerine.
  #402270 faruki | 6 yıl önce
   
 2. 17
  ister ki erkek kardeşi bir derdi sıkıntısı olduğu zaman anne-babadan da önce ilk ona gelip anlatsın.
  fakat erkek kardeşten duyduğunu anne-babaya iletme konusunda da ışık hızını geride bırakır..
  *

  ilave:
  yanlış anlaşılmasın. abla kıymet demek.
  (bkz: #391942 /">#391942 )
  #419415 sır | 5 yıl önce
   
 3. 18
  (bkz: ablalar)
  #419416 zübdeialem | 5 yıl önce
   
 4. 19
  anneden sonra her türlü sorunu minimalize etmek için tampon bölge.
  #419425 meleltminkolshey | 5 yıl önce
   
 5. 20
  Abla olmak; anne baba ve kardeşler; kardeşler; hatta bazen anne ve babanın arasında kimi zaman politik, kimi zaman akılcı ve doğru davranma yükümlüğüne sahip olmak demektir. Kardeşlerin her şeyini anne babadan önce sezip müdahale etmek, neyi ne kadar onlara ileteceğini ölçmek adına *bazen geceleri uykusuz bile geçirmektir. Evin en büyüğüyse hele bu abla ve anneden daha çok sözü geçiyorsa kardeşlerinin üzerinde, onların rol modelidir. Bu yüzden bu sorumluluğu aklından bir an çıkarması " Ama ablam da böyle yapmıştııı " neticesini doğurabilir.
  Anne baba arasındakini de kardeşlerinden önce idrak edendir abla. Hem cinsi latif olmasından, hem Rabbimin onu 'abla' donanımında yaratmasından hem de yaşının diğerlerinden daha büyük olmasından, anne babası arasındaki tatsızlıkları da idare edip kardeşlerinin en az hasarla o süreci yaşamasını sağlamaya gayret edendir.
  Tüm zorluklarına rağmen, küçük bir anne, babanın anneden sonraki en büyük yardımcısı olmak çok zevklidir. Babam benim bu durumdan şikayet etmem üzerine, bana moral vermek adına: "Rabbim seni seçmiş abla olmak için. Seni layık görmüş ki, O gördüyse bir bildiği vardır. " der. Ablalık da ablalar da güzeldir vesselam. *
  (bkz: keşke benim de ablam olsaydı)
  #419457 trustno1 | 5 yıl önce
   
 6. 21
  abla candır.insanın eli ayağıdır.kimi zaman benim yerime düşünür,benim yerime yorulur,benim yerime çalışır.valla iki ablam var keşke birkaç tana daha olsa diyorum.
  #429156 savaş muhabiri | 5 yıl önce
   
 7. 22
  senin dertlerine sen içinden ağlarken dışından ağlayan ,sevinçlerinle sevinen kişidir.ana babadan daha yaın olduğun aile ferdi ve en yakın arkadaşındır.
  #429182 komadamartı | 5 yıl önce
   
 8. 23
  ablası olmayanlara yazık derim o kadar lazım yani.
  #429192 okyanustagece | 5 yıl önce
   
 9. 24
  bir zamanlar eskici dergi abla olmanın formülünü bulmuştu ve bunu twitter adreslerinden yayınlamışlardı. *

  abla olmanın formülü: max(gıcıklık)+min(insaf)/çocuğun üzerine fazla gitme x kardeş sayısı
  #466125 eddai | 2 yıl önce
   
 10. 25
  Bir erkek için en değerli kardeş kategorisine girer kanımca. Her zaman yanındadır cidden. Tüm bilemediğin-sevemediğin- işleri birlikte yaparsınız sevdirir sana onları. Kendi hobilerini sana kazandırır mesela. Odunluğunu köreltir pamuk gibi bi insan olursun. Tanımadığın insanlarla konuşunca sana ''kesin senin ablan var'' der mesela sen söylemeden anlarlar tavrından, halinden. Bazen diyorum ki keşke lisede yatılı okumasaymışım da onlarla daha çok vakit geçirseymişim..

  En kötüsü de nedir biliyor musun? başka şehirde evlenmesi.. ondan mahrum kalmak üniversite yıllarının ortasında.
  #472011 dertli insan | 1 yıl önce
   
 11. 26
  tam olarak antivirüs programı yükleyeceğim deyip, olan antivirüs programını etkisiz hale getiren, bütün dijital ve teknolojik aletlerinizi etkisiz hale getiren, sinir etme seviyesi sonsuz olan canlı türlerine verilen isimdir. *
  #478849 bosna | 1 hafta önce