kayıt

genç dergi

 1. 91
  Öncü gençlere hitap eden ,on yıllık, sadece bir dergi değil aynı zamanda bir okul olan ebedi gençlik dergisi.
  #469799 Tarihçi Sefir | 2 yıl önce
   
 2. 92
  Güzeldir güzel olmasına ama sanki hala eksik birşeyler var dergide..okurken işte bu diyemedigim..ama yine de okumaktan vazgeçmedigim dergi
  #471398 laşey | 1 yıl önce
   
 3. 93
  ekim 2017 sayısıyla birlikte 12 yaşına girmiş ebedi gençlik dergisidir.

  yeni döneme özel yepyeni bir tasarım ve muhteva ile bambaşka bir dergi çıkmış oldu. kağıt türü ve boyutu da değişti.

  keyifle, doya doya okunacak 72 sayfalık bir dergi oldu. bahtı açık olsun.


  -- spoiler --

  GENÇ’in 12. senesine girmenin sevinci, heyecanı var yüreğimizde.

  Öyle bir heyecan ki bu, dergimizin elinize geçeceği ânı iple çekiyoruz bu satırlar yazılırken. Bir an önce yenilenen GENÇ’e kavuşmanızı arzu ediyoruz. Özene bezene bir şey hazırlarsınız da onu ümitle nazarlara sunarsınız ya hani, o cinsten tertemiz, berrak, saf bir heyecan bizimkisi.

  On bir yıl geride kalmasına rağmen, her yeni dönemde, biz de büyük bir aşkla, şevkle yenileniyoruz doğrusu.

  Bu sene, önemli ve cesur bir şekil değişimiyle karşınızdayız. İlk günden bu yana, değişimden korkmayan, yenilenmeden zevk alan, ezber bozmayı seven bir yanımız hep oldu, hep de bâki kalmasını dileriz. Yaptığımız araştırmalar ve istişareler sonucu, dergimizin boyutları büyüdü, kağıt cinsi değişti, cilt tarzı farklılaştı. 64 sayfa, 72 sayfaya çıktı.

  Diğer yandan, severek okuyacağınız yeni yazarlar aramıza katıldı, merakla takip edeceğiniz yeni köşeler geldi.

  Mevcut içeriğimizi esaslı bir şekilde kritik edip tüm dergiyi gerçekten sevilecek ve ilgiyle okunacak yazılarla güncellemeye çabaladık.

  Tasarım konusunda, daha da beğenilecek bir tarza geçiş yapmaya çabaladık, şıklığın ve ahengin derdinde olduk.

  Tüm bunları, içimize sinen bir atmosferde, büyük emeklerle, tatlı heyecanlarla, sabırla, gözlerimiz parlayarak ve duaya durarak gerçekleştirdik.

  Yenilenme sürecinin her aşamasında, çokça seveceğiniz bir GENÇ’le karşılaşmanız için titredi yüreğimiz, daha iyisi nasıl olur sorusu hiç eksik olmadı dilimizden.

  Artık aşinasını olduğunuz güzel bir ekiple, el ele, yürek yüreğe verdik ve esaslı bir yenilenmenin hakkını yerine getirmeye gayret ederek karşınıza geldik.

  Dileriz sizi de heyecanlandırabiliriz.

  İnanıyoruz ki yolumuz uzun, derdimiz büyük. Güzel sözlerin, kıymetli fkirlerin, nitelikli söyleşilerin güçlü merkezlerinden biri olmaya talibiz her daim; tertemiz duyguları büyütecek ve bâki kalacak salih amelleri körükleyecek yüce bir aşkla koşmaya niyetliyiz. Dünyanın sonlu, ahiretin ebedî olduğunu biliyoruz, her vesileyle o sonsuzluk yurdunu arıyoruz, ebedî gençliğin peşindeyiz.

  Allah’tan hayır, bereket, baht açıklığı dileriz, sizlerden dua ve destek bekleriz.

  ***

  12. senemizin GENÇ’in inkişaf yıllarından biri olacağına inanıyoruz. Gerçekleşen yeniliklerin yanında, çokça seveceğinizi umduğumuz bir haberimiz de var. Yayın Danışmanımız Mehmet Lütf Arslan Ağabeyimizin hazırladığı “365 İzahlı Hikmetli Söz - DEDİ Kİ” isimli çok özel bir kitapla karşınızdayız. Bu sene, GENÇ’e abone olan tüm okuyucularımıza bu hikmetli ve hakikatli kitap hediyemiz olacak. Merakla okunacağını, ilgiyle karşılanacağını ve beğenileceğini umuyoruz.

  Kasım ayında görüşmek üzere.

  Muhabbetle...

  Süleyman Ragıp Yazıcılar


  #477797 -muhammed- | 4 ay önce
   
 4. 94
  "İhtiyar delikanlı" ve "delikanlı ihtiyar" mevzusu... neyse, derginin internet sayfasına baktım da... olumsuz yorum yapmayayım şimdi. Samimi buldum.
   
 5. 95
  yeni formatı hoşuma gitmeyen dergi.kapakları da ilgi çekici olmayı bıraktı.sınırlandırılmış bir hitap kitlesi var artık.eskiden öyle değildi.
  #478492 weber | 2 ay önce
   
 6. 96
  yeni kapaklarının iyi olmadığı fikrine katılıyorum. örneğin aralık 2017 sayısının kapağında sadece röportaj yaptıkları bir kişinin fotografı var. kapaktaki tek şey bu. röportaj yapılan kişi de tanıdık biri falan da değil.. öyle bir kapak kimseyi çekmez, dergiye dair fikir de vermez. son derece yanlış bir kapak tasarımı. genç dergiye yakışmayan bir çalışma olmuş.
  #478501 malcolm | 2 ay önce
   
 7. 97
  yeni imajını fazlasıyla kafa ve bavul dergilerine benzettim.
  şu an dergicilik camiasında önemli saydıkları yazar/şair suretlerini kapağa taşımak moda ve ne yazıkki genç'te bu akıma uymuş.


  genç dergisi; gencdergisi.com/...


  bavul dergisi; www.google.com.tr/...

  ayrıca kapaklar hiç de güzel olmamış. birincisi ele alınca büyüyen boyutuyla birlikte hiç hoş olmuyor ikincisi* ismini zikrettiğim dergileri almış havası veriyor.

  ilk yıllardaki kapakları çok güzeldi özellikle utanmak güzeldir sayısı.
  #478755 eddai | 2 hafta önce