kayıt

suriyelilere vatandaşlık verilmesi

 1. 7
  Sözlükte seneler sonra ahademigh bekrandi olan bir mesele tartışılıyor.

  Öncelikle şunu teklif ediyorum, madem Ensarlık vazifesine bu kadar niyetlisiniz, her Ak Partili bir Suriyeli aileyi yanına alsın. Hem tıkış pıkış bir evde kalmak zorunda olmazlar, hem ser sefil kalmazlar... vs. vs. vs.

  Herkesin unuttuğu bişi var ki bu ülkede yaşayan Çeçen Mülteciler var. Bir kez olsun, evet, bir kez olsun bir Çeçen Mültecinin hırsızlık yaptığını, tecavüze yeltendiğini veya "Denizde boğulup ölmek, Türkiye'de yaşamaktan daha iyi!" dediğini ve bunu derken küstah küstah hâlâ Türkiye'de yaşama devam ettiğini duydunuz mu?

  Bizlere en ufak bir kötülüğü dokunmayan ve hep iyi niyetimizi isteyen Çeçenlere biz ne yaptık? Onları sınır dışı etmeye yeltendik... Öksüz, yetim demeden onları katil Rusyaya teslim ettik.

  Suriyelilere Tokiden ev verilmesi konuşuluyor. Bu bir örnek... Bırak Çeçen Mültecileri, ulan ben kaç senelik vatandaşayım bu ülkenin, hâlâ kirada oturuyorum, ev almayı bırak, hayal dahi edemiyorum. Beni geç, onca öksüz yetim, onca sokakta yatan kimsesiz, onca gazi, şehit vs. varken ne diye ne idüğü belirsiz kişilere biz devlet yatırımını peşkeş çekiyoruz?
   
 2. tümünü gör