kayıt

huzursuz bacak sendromu

 1. 4
  Nedeni henüz bilinmemekle birlikte demir eksikliği ile ilişkisi tespit edilmiştir.
  #481630 zeynebi | 3 ay önce
   
 2. 3
  Nedeni henüz net olarak bilinemeyen rahatsızlık.* Bacakları sık sık hareket ettirme isteğine sebep olmasından dolayı uyku için gereken süre boyunca rahat ve sakin yatamadığınızdan uykuya dalmanıza engel oluyor. Bir ileri seviyesi uykuda periyodik hareket bozukluğu ya da uykuda periyodik bacak hareketleri dedikleri şey, yani bu rahatsız hissin uyku sırasında da devam edip uykunuzu sürekli bölerek* her sabah yorgun uyanmanıza sebep olan hastalık.
  Sebep olarak en olası görülen şey demir eksikliği. Fakat böyle bir şikayetiniz yoksa istemli kas hareketleri konusunda etkili olduğu bilinen dopamin hormonunun eksikliğini düşünüyor doktorlar. Bunun için de dopamin reseptörlerini uyaran,* parkinson için de endike olan ilaçlar öneriliyor, ne kadar sağlıklı, emin değilim.
  #480678 meolinkh | 10 ay önce
   
 3. 2
  acayip bir şey, bacağı toplarsınız olmaz, çekersiniz olmaz. çaresiz anlardan bir an. acayip bir şeyler olur orda insanı rahatsız eden. ağrı mı desek, acı mı desek ne desek? tuhaf, kötü bir duygu.
  #401147 dertli gözlük | 8 yıl önce
   
 4. 1
  bacaklarda hissedilen ama tam olarak tarif edilmeyen, garip bir hissin sonucunda, uykuya dalamamayla şekillenen bir sorundur. İnsan böyle zamanlarda bacağını filan kesmek istiyor. tuhaf bir şey. ne hissettiğini bile tarif edemiyorsun o anda. bir huzursuzluk var ortada ama burası kesin.
  #391992 harbihurrun | 9 yıl önce