kayıt

marmara üniversitesi ilahiyat fakültesi

 1. 1
  yüksek lisans yapmaya doyamadığım, kendine has kokusu olan, yer yer yeşillikler barındıran, güzel bir camisi ve kitapçısı olan fakülte.

  kızlar erkeklerin iki katıydı en son, sanırım hâlâ öyledir.

  ali köse, İlhan kutluer, İbrahim kaçar, İsmail lütfi Çakan gibi pey kıymetli hocalar hâlâ oradadır.

  nedendir bilmem ama dersliklerin koridorlarında gezerken hep bir hüzün kaplar içimi...
  #26152 suleymanragip | 9 yıl önce
   
 2. 2
  Eski dilde İstanbul Yüksek İslam Enstitüsü.
  #26186 formulacı | 9 yıl önce
   
 3. 3
  hayallerimi süsler..yalnız biraz zorlar gibi... *
  #27798 yekdîl | 9 yıl önce
   
 4. 4
  YGS de aldığım 4. puan türüyle yerleşebileceğim enfes üniversitelerden birisi..

  #27827 mmt | 9 yıl önce
   
 5. 5
  ikinci öğretimini alsak acaba burs bulur muyum,iyi eder miyim diye düşündüğüm 20 yılını istanbul da geçirmiş biri olarak babamın akşam vakti sen iyi misin diyerek itiraz ettiği,ama gönlümüzden istanbul istanbul!!!!!!!!!! seslerini dindiremediğimiz,bizimde ygs 4.puanımız yetişse de biz de girebilsek dediğimiz üniversite,içindeki hocaları düşününce ilim yuvası...
  #36903 yekdîl | 9 yıl önce
   
 6. 6
  kazanmak için yeterli puanım olduğu halde tercih yapmadığım üniversite.*
  #37018 inziva | 9 yıl önce
   
 7. 7
  (bkz: bugünün doğru tercihi ahiretin sermayesi)
  #37128 yekdîl | 9 yıl önce
   
 8. 8
  kız sayısının erkek sayısının 2 katı olduğu riyavetlerinin bizim buralara kadar geldiği fakülte.
  #37154 dilenci | 9 yıl önce
   
 9. 9
  Marmara üniversitesi inşaat fakültesine dönüşmüştür. Ne yazık ki bu dönüşüm zedelerden biri dee...Yeni eğitim öğretim yılında baretsiz öğrenci kalmasın kampanyasını başlatmış bulunuyorum.
  (bkz: iş kazası yoktur)
  #446804 formulacı | 6 yıl önce
   
 10. 10
  Yurdumun her camisinin önünde az da olsa bir bank ve bir çift ihtiyarı ağırlayacak kadar da olsa yeşil alan varken, koskoca ilahiyat fakültesi beton yığınına dönüşsün, başımızı sokacak bir bulut gölgesi, instagramda conversimize fon olacak bir parça ot bulunamasin. Olacak şey doğrusu çünkü hali hazırda yapılan ilk yeni binanın adı mehmet cengiz binası iken, yapılmakta olan caminin adı ak pak bir şey olacakken, iskeletini gördüğümüz binanın müstakbel adını da ağaoğlu ilahiyat koysam yeridir. O değil de nerede bizim uçan kuşa vakıf kuran ecdadimız yahu nerede bizim iftar çadırı kurmaktan göçebe kültüre, yap boza alışmış belediyelerimiz ki ilahiyat fakültelerimiz bu insanlara vergi muafiyeti olarak meze oluyor. Sonra da mücahitti müteahhit oldu...ilahiyat fakültesiydi inşaat fakültesi oldu.
  Edit:inşaat ile çap yapsam stajdan muaf olur 3yıl tecrübe ile iş başı yaparım.şimdi sarı çizmeli mehmet ağa düşünsün. Baret ver abi ordan.
  #455018 formulacı | 5 yıl önce
   
 11. 11
  one number teoloji faculty,olmassa olmazlardan
  #455038 kudüsbizimdir | 5 yıl önce
   
 12. 12
  yerleşkelerinin içindeki yeni camileri güzel görünüyor. "keşke çamlıcaya'da o hantal yapı yerine böyle bir şey yapsalardı." diyor insan.
  #455074 kevgir misali | 5 yıl önce
   
 13. 13
  Dün akşam önünden geçtim de baya sinir olduğum fakülte. O caminin minaresi nedir öyle. (Kızgın surat *)
  Ya Türk kültürünün belli kalıbı belli dizaynı vardır. Hele ki camilerinin minarelerinin ise yeri apayrıdır.
  Ya tamam batı kültürünün her zıkkımını kendi kültürümüze soktuk da Bir camimiz kalmıştı elinizi sürmediģiniz he onunda özelliğini almışsınız elinden sonunda.
  kahverengigözlü ile birlikte idik bana sakin ol falan dedi ama kızgınım. Olmayacağım da. Ne mantıkla yapıldı ne düşünüldü de tasarımı öyle yapıldı bilmiyorum ama yazık. Kime kendimizi beğendirmeye çalışıyoruz onu da bilmiyorum ama yazık. Her şey gidiyor elimizden bizi biz yapan şeyler yavaş yavaş kayboluyor. Sonumuz hayırlı olsun inşallah.
   
 14. 14
  alamet- i farikası muhabbet ehli talebeleri olan fakülte.
  #464654 Blacknurse | 4 yıl önce
   
 15. 15
  4 yıl önce muhabbet ehli talebelerini övdüğüm hâli hazırda 3. sınıf öğrencisi olduğum fakülte. Bu günleri hayal bile edemezdim. Arapça eğitiminde bana katkılarını asla unutamam. Allah halil ibrahim hocadan razı olsun. pek değerli hocalar tanıdım, Marmara SBF ile arasında uçurumlar var.

  eleştirEceğiM tek şey kendilerini biricik sanan talebeleridir, bu kadar. özgüveninizden sıkıldım artık arkadaşlar. ben normal biriyim. hiçbir özelliğim yok, siz müthişsiniz. on yerden burs alıp gittiğiniz kurslar katıldığınız eğitimler ile hava atmayı iyi bilirsiniz. aferin heheHe. ama artık yeter gözümüze sokmayın.
  #479251 Blacknurse | 7 ay önce