kayıt

kpss

 1. 23
  en son 3 yıl önce yorum yazılmış ve bu sene ki kpss kadrosunda bulunan yazarlarımızın düşüncelerini pek söylemek istemediği konu başlığı.


  temmuz da olacak sınavda herkese başarılar dilediğimiz sınav.
   
 2. 24
  Bir önemi kalıp kalmadığı sorgulanan sınavdır kendileri. Niye mi? Milyona yakın kişi bu sınavla hiç karşılaşmadan devlet güvencesine geçti de ondan, diyelim. Ayrıca devletin direk olarak istihdam ettiği kişi sayısı 4 milyonu aştı. Kit vb. Kurumlar eklendiğinde rakam daha da artıyor. Peki bu ne demek? Tüm ülkede istihdam edilenlerin yüzde yirmisi demek. Peki bu sınavlara son 3-4 yıldır kaç kişi giriyor? Lisans 1 milyona yakın, lisans altı ise yaklaşık 4 milyon. Peki sınav ücretleri? Şöyle diyelim; 4 kişilik bir ailenin, 1 liralık ekmekten günlük 3 adet ekmek tüketimini 60 ile çarpın. İşte bu rakamdan bile fazla. Daha bunun üzerine tercih parası ve girme ihtimaliniz olan ek sınavlar var ve ekliyorum en iyi puanları alsanız dahi açılan kadro sayısı ve çeşitli etmenler göz önüne alındığında girme şansınız oldukça düşük. Buradan hareketle bi' şeyler sormam lazım ama susuyorum... Sadece susuyorum...
  #478982 kevgir misali | 2 hafta önce
   
 3. 25
  deli saçması.inanılabilecek yalanlar atsalardı belki çalışılması muhtemel olan, saçma sapan yalanları öğrenmemizi isteyen sistemin sınavıdır.
  #479002 bosna | 1 hafta önce
   
tümünü gör