selahattin demirtaş – dertli sözlük
bağlama çalıyor.

http://www.ensonhaber.com/selahattin-demirtasdan-baglama-sov-izle-2014-07-28.html
seçim kampanyasında solcu, devrimci ergenlerin oylarını topayabilmek için bol bol siyaset dışı söylemlerde bulunan, pr çalışması yapan sevgi pıtırcığı. iktidara gelirlerse tomaları çiçek sulamak için kullanacakmış.

evet, bunu söyleyen adam 50 kişinin öldüğü 6-7 ekim olaylarında halkı sokağa çağıran sevgi pıtırcığıyla aynı. selo çok sempatik yha.
(*) söylemleri yükseköğrenim çevresi solcularını (akademisyenler de dahil) ve hatta muhafazakar denilen çizgide bir hayat sürenlerini dahi etkileyen siyasetçi.
neyse ki tüm oylara oranladığında devede kulak kalıyorlar.

seçim sonrası: devede kulak değil bacakmış..
adam zeki, ortama hakim ve iyi de konuşuyor. bana kalırsa seçim sürecinde çalışan tek partinin en çok çalışan adamı konumunda. beğeniriz veya beğenmeyiz, durum bu!

türkiye'de belli bir yaşın üzerindeki seçmenin (çok ciddi bir kırılma olmadığında) oy kararını değiştirmenin neredeyse imkansız olduğunu görmüş ve gençlere dönük oynuyor. iyi de bir hava yakalamış ve kendisine dönük sempati git gide büyüyor. hatta bu uğurda ülke insanının büyük çoğunluğunun sahip olduğu dini değerleri hafife almayı bile göze almış, yaptığı açıklamalardan ben bunu çıkardım en azından.

ama ne olursa olsun, hdp bu ülkede en az 10 sene daha 'u geçemez kolay kolay. bu durumda da korkarım oluşturduğu sempatik havayı yerle bir edip yerine hırçın bir havanın hakim olmasını sağlayacak...

hayr olur inşallah!
politik reklam işini en iyi yapan ve bu konuda çok iyi desteklenen siyasetçi. tam bir başkanın adamları. tam bir wag the dog.
baş terörist, artı zalim katil ve eşcinsel aday ekleyen islam düşmanı,diyaneti kaldıracağım diyen kendini bilmez
batıda barış güvercini , doğuda kana susamış bir vampir , siyasetçi postuna girmiş terörist...
ilerisi için cilalanıp sahneye sürülen kukla. önümüzdeki yıllarda başımıza bela olacağa benzer.