sadık yalsızuçanlar – dertli sözlük
rüya sineması kitabıyla, türkiye yazarlar birliği ‘deneme’, åžehirleri süsleyen yolcu ile türkiye yazarlar birliği ‘öykü’, ozanın kopuzu aşığın sazı ve kırkambar yapımlarıyla türkiye milli kültür vakfı ve türkiye yazarlar birliği ‘televizyon programları’ ödüllerini kazanmıştı sadık yalsızuçanlar. birçok yabancı dile tercüme edilen eserlerin sahibi yalsızuçanlar ayrıca her cumartesi ülke tv’de ‘açık deniz’ isimli programıyla şair ve yazarlarla, düşünce adamları ve kanaat önderleriyle kalbin, aklın, benliğin ve ruhun ışıklarını yakacak özel söyleşiler gerçekleştirmekte…
edebiyat ortamı dergisinin mayıs-haziran sayısında sadık yalsızuçanların hazırladığı öykü yıllığı 2011 var.temin ederseniz pişman olmazsınız. (http://www.edebiyatortami.com/edebiyat-ortami-oyku-yilligi-2011sadik-yalsizucanlar)
o sabaha kadar konuşsun, ben de dinleyeyim efendim. bahsettikleri insanın içini açar. cumartesi geceleri ülke tv'de yayınlanan açık deniz adlı programı takdire şayandır. bir çok değerli kitabı da vardır.
sohbeti pek o kadar iç açıcı değildir bahsettiği konular iyidir de diksiyon iyi olmadığından pek dinlettirmez kendini.