hayko cepkin – dertli sözlük
kendisini gecenin bir saatinde tesadüfen tv kanallarını gezerken karşılaştığım bir programın jenerik müziğinin sahibi olarak tanıdım ilk kez ve ciddi olarak. o müzikte hoşuma giden bir şey vardı, bu hoşnutluğun izini sürünce "ölüyorum" şarkısıyla karşılaştım ki, zaten bu hayko'yu hayko yapan şarkı imiş.

hayko cepkin'de düzyazıyı müzik yapabilecek bir ses dalgalandırma, makam verme, renk değiştirme yeteneği var. bir cümle içinde kendi arasında müzikli kelime gruplarını birden farklı bir perdeden okuyor ve ben bunu sevdim. kısa zamanda diğer şarkılarına da uzanacağım. hayko bence çok iyi şiir besteleyebilir.
evimizin dibinde gece saat 2 de konser verip kul haklarından en büyüğü olan uyku uyutmamanın ecrini tatmış ekzantirik varlık.
ntv'de canlı gaste'nin konuğu olmuş ve son albümü sandık hakkında konuşmuş.

http://video.ntvmsnbc.com/#v055074146183181190034222063184084030081161083025
tam yeni tipine alışıyoruz diye düşünürken hayal kırıklığıyla kamuya dönen sanatçı. yeni albümündeki yol gözümü dağlıyor parçası soundtrack havasındadır hoştur.
beyaz show'a davet edilen sagopa kajmer'in o katilmazsa katilmam diyerek ne derece sevdigini gosterdigi, itici dis gorunusune karsin sevilesi birisi oldugunu dusundugum insan.