rabia gülcan kardaş – dertli sözlük
genç dergi yazarı.
genç'in ilk sayılarından beri istikrarla yazmaya devam eden yazarlarındandır.
(http://gencdergisi.com/yazar24-rabia-gulcan-kardas.html)
genç dergi vesileyle öğrendiğim ankara'da tanıştığım nazik, tebessüm ehli, hoş sohbet bir ablamızdı. çocuk edebiyatı için büyük bir emek sarfetti, sadaka-i cariye olacak eserleri kaldı.
rabbim rahmet eylesin. mekanını cennet makamı ali olsun.
cocuklarokuyor.net projesi, çocuklar için yazdığı kitaplar, ürettiği işlerle hep güzellikle hatırlanacak.gerede'de cenaze merasimine katıldım. herkesin dilinde yukarıdaki satırların benzerleri vardı. allah rahmet eylesin.geride kalanlara; ailesine, kıymetli eşi hamit kardaş'a sabır versin.
inna lillah ve inna ileyhi raciun.şahsen tanımadığım, cocuklarokuyor.net isimli internet sitesindeki içeriklerinden çokça faydalandığım birisiydi. emek verdiği güzellikler kusurları için af vesilesi olur inşallah.allah rahmet eylesin, makamı ali mekanı cennet olsun.
yeğenlerim başta üzere olmak üzere hayatıma girecek bütün çocuklara katkı sunabilmek için sosyal medyadan kendisini takip ediyor ve denk geldikçe dergideki yazılarını okuyordum. allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.
bazı insanlar vardır, sessiz sedasız yaşarlar. bir yığın emek verip nice değerli eserler üretirler ama pek görünmezler. buna rağmen dopdolu yaşarlar. ne zaman ki bu dünyaya veda ederler, bir bakarsınız cümle alem ardından hayır dualar ediyor. nice gönüllere ne de güzel hatıralar bırakmış meğerse diyorsunuz.dün bolu/gerede’ye bağlı dağkara köyü’nde böyle bir insan için sordular nasıl bilirdiniz diye… biz rabia ablamızın bu dünyada iyi bir müslüman olarak yaşadığına şahitlik ettik. allah rahmet eylesin, sevdikleriyle cennetinde kavuşmayı nasip etsin, başımız sağolsun…rabia ablamızdan bize kalan hatıra, yavrumuz ömer miraç’a hediye ettiği kitaplar oldu. oysa daha nice kitaplar yazacaktı, ömer hepsini okuyacaktı… yazılmış olan, yazılmakta olan, yazılacak olan nice çocuk hikayesi bugün öksüz kaldı…