kemal kılıçdaroğlu – dertli sözlük
istanbul diye inşaatlarda çizmeyle boy gösteren politikacı şahsiyet.
istanbulun herhangi bir yerine bırakıldığında, ve bir yerinde beklediğinizi söylediğinizde sizi bulamayacak olan zat-ı muhterem.
gelecek chp genel başkanı olduğu iddaa edilen fakat kendisinin bunu reddettiği de söylenen şahıs...
tipik chpli, öncesi ve sonrası tezatlarla dolu insanlardan,söylemleri ve eylemlerinin sürekli çatıştığı kişilik,chp başkanlığı için aday olmayacağını açıklayıp üç beş güne kalmadan yoğun baskılara dayanamadığını söyleyip adayım diyen biri.
chp nin genel başkanlığını da aşıp ülkenin başbakanı olabilmeyi hayal eden hayalperest kişilik yanılsaması.
son manşetlerde "gandhi kemal yola ã‡ıktı" başlığı ile mücadelemsi(!) çabalarda bulunan, muhalefetin "yolsuzluk" timsali.
birinci gün chp başkanlığı için aday olmuş, ertesi gün en az yüzde 40 oyla iktidarız demiş, üçüncü gün ise cumhurbaşkanlığı için adayını belirlemiş (*) heyecanlı şahıs, chp başkan adayı, emekli devlet memuru.

sormak isterim kendisine:
-abi senin danışmanın, bu işlerden anlayan bir yardımcın yok mu?
chp mayıs 2010 kongresinin tek genel başkan adayı. an itibariyle, chp'nin şimdiye kadar şiddetle ihtiyaç duymasına rağmen gündeme getirip öne çıkarmadığı cümleleri bir bir sarf etmektedir. işsizlikten, halktan kopukluktan, iktidara geldikten sonra zenginleşenlerden, yeni bir sol(uk) ihtiyacından dem vurmaktadır ki, kaset planıyla da beraber değerlendirince, artık 2011'de çok büyük olasılıkla başbakanlığını ilan edecektir kendisi. chp-mhp koalisyonuna gitmektedir türkiye.
belli ki sistem, chp ve mhp'nin akp'yi iktidarda tutma görevini sonlandırmış, bu partileri iktidarın kendisi(!) yapmaya karar vermiştir.
almanyaya deniz feneri e.v. soruşturmasıyla alakalı iç siyaset malzemesi toplamaya gidip, 2 teroristle aynı araçta seyahat ettiği kanıtlanan kişi.