misvak – dertli sözlük
misvak meselesi benim için aslında "birgün muhakkak karadeniz turu yapalım" mesabesinde bir olgu. bir tarafta yapmak isteyip hiç yapamadığım karadeniz turu diğer tarafta kullanmak isteyip de kullanamadığım misvak... yapanlara, kullananlara selam olsun!
bir zamanlar misvaklı diş macunu hastasıydı müslümanlar. abi misvak kullanmaktan utanıyorum ama şöyle bunun bir alternatifi olsa süper olmaz mıydı. alın size %0.5 misvak tozu damlatılmış diş macunu. bir dönem iyi sattı tabi. sonra türbe önlerindeki dükkanlara kadar düştü. maneviyat depolayan emeklilerin neymiş bu diyip bir ihtimal aldıkları bir ürüne dönüştü. zira biz artık paradonmaks falan kullanıyorduk çünkü tebessüm sadakadır ve misvaklı diş macunu diş sarartıyor.
duygusal bağ kurduğum sünnet mataryeli.fazileti ve faydası çoktur.uzman diş hekimlerinin tavsiyesi macunları solda sıfır bırakır.
sağlıklı ve temizleyici olduğu bariz fakat ortalık yerde nasıl diş fırçalamıyor isek misvakı da aynı şekilde kullanmalıyız. aksi takdirde her daim ağızdan düşmemesi tiksinçlik oluşturabiliyor.