kayıt

başörtülü kızlarla kim evlenecek

 1. 38
  günümüzde bu kızlarla evlenme konusu farklı bir hal aldı.

  kardeşimden yaşça çok küçük bir liseli genç birkaç hafta önce yanima geldi. bana kız oyle guzel giyiniyorki sosyal medyada hayran kaliyorum o yüzükler kolyeler, makyaj çok vurucu, çekici ama kız basörtülü.şal modasini takip ediyo. hem ayette paylaşiyor, nfk ve mevlana hayrani ayni zamanda. ben ne paylassam begeniyor beni cok tatli buluyo, ozelden yaziyo cumaya falan gidip gitmedigimi soruyor cok iyi bi kiz ama bu kizin cok erkek takipcisi var. bu uygun mu diye sordu? bu sorunun içinde uygun mu diye soracagin tek soru bu mu dedim? güldü tabi. oturdum olmasi gerekeni allahin razi oldugu tesetturu erkegin ve kadinin tesetturunun nasil olmasi gerektigini, manevi tesetturu, gonul tesetturunu dilim dondugunce anlattim. ne bileyim başörtü yeter saniyodum dedi. yetmez dedim, pantolon giymesini, boynunu gosteren seyler takmasini sordu olmasi gerekeni aktardim.hatta dedimki birileri yasamiyo olsada gercekler degismez.

  evlilik konusu açıldı, kiminle evlenecegiz peki dedi? sana bagli dedim. nasıl yani dedi. çantada duran kurani aldim nur-26. ayeti açtim okuttum. temizleri temizlere kirlileri kirlilere nikahlariz ayeti...bana bakip temiz durur,harama bakmazsam benimki demi oyle olacak yani dedi.? evet allahin vadi haktir dedim. günaha girmemekte sabır işidir dedim. ama benim bi iki kizla çıkmışlığim var, o zaman benimkide mi... dedi cani sıkkın halde.allah çokça temizlenenleri severim buyuruyor. tevbe var ya dedim. sen tevbe ile temizlen ve o halde durmak icin allahtan yardim dile,rabbim zaten kaderdekini yazdı bitti telaş etme dedim.

  cok saf yani temiz bir gencti.
  bunu birilerini eleştirmek ve ya kinamak icin yazmadim. çunku hepimizin içinde kotulugu emreden bir nefis var.birkez daha hissettim ki ummeti muhammedin cok duaya ihtiyaci var arkadaslar. bunlari gence anlatirken gozlerim doldu. neyse efendimizin duasiyla bitireyim.. allahim biz kullarini goz acip kapayincaya kadarda olsa nefsimizle basbasa birakma!
  #477614 melike | 3 yıl önce
   
 2. 37
  bir zamanların dalga konularındandı.

  "biz niye böyle olduk?" sorusuna böyle dalga konuları cevap verir. kafalar müsaitken elzem mevzulara üzerine kafa yorulmadığı için bugün karanlık şafaklara uyanıyoruz.
   
 3. 36
  elimi sallasam ellisi, diye bir ses yükseldi başörtülü hanım kızımızdan... *
  kim evlenecek diye bir şey var mı yahu? açık olsun kapalı olsun, herkese ezeli ervah'ta alnına kim yazılmışsa er ya da geç gelir bulur.
  (bkz: nasibuke yusibuke velev kane tahte'l-cebel)
  (bkz: dert ettiğin şeye bak ) *
  (bkz: allah başka dert vermesin)
  #471455 vldn | 4 yıl önce
   
 4. 35
  Başörtülü demeyelim de tesetturlulerle kim evlenecek sorusu başlık olarak daha dogru olacaktır..cevabı merak edilmektedir
  #471437 laşey | 4 yıl önce
   
 5. 34
  (bkz: sözlükteki cinsiyetçi akım) ve karşı akımlar
  #463751 feseka | 5 yıl önce
   
 6. 33
  ister başörtülü ister başörtüsüz. haklarında hayırlı olan kim ise işte o kişi evlenecek. gerek yok böyle sorulara.
   
 7. 32
  "Tabakta kalan ar lokması gibiyim, herkesin gözü üstümde ama alan yok." diyen hürmetli bir ablamı hatırlatan sorudur.

  "Bizler varız" cevabını verdirtmiştir.
  #402837 subilimci | 8 yıl önce
   
 8. 31
  İslâmcı ne mübarek? Müslüman müslümandır... (!)
  #402768 zeeent | 8 yıl önce
   
 9. 30
  kader kısmet kavramlarının imanın gereği olan şu güzel dinimizde telaşe kapılınmaması gereken sorudur. çünkü bu soru sorulursa akabinde şu soru da sorulur : başörtülü kızlar hangi adam gibi adamla evlenecek?
  #402767 doktrin | 8 yıl önce
   
 10. 29
  evlenmek isteyen çok kimsenin olduğu hanım kardeşlerimizdir. esas sorulması gereken şu:evlenilecek "başörtülü" kız var mı? tırnak içinde vurguyla belirtilen kelimeye dikkat. zira başında başörtüsünden öte bez parçası taşıyanlar var.
   
 11. 28
  "İyi(temiz) kadınlar, iyi erkekler içindir. iyi erkekler, iyi kadınlar içindir..." nur suresi 26. ayete iman edip, evlilik konusunda Allah'ın vaadine gönülden sarılıp tevekkül eden birileri vardır inşallah..
  #401860 acizbirkul | 8 yıl önce
   
 12. 27
  benzeri; (http...
  #383282 kocagöz | 9 yıl önce
   
 13. 26
  o yazı bu gün yazılsaydı tesettürlü kızlarla kim evlenecek olurdu heralde.çünkü bu gün başörtülü(!)lerin öyle bir derdi kalmamıştır hamdolsun(!). hükümetimiz sağolsun başörtüsünü hallettiler(!). lakin tesettürlüler için problem devam ediyor olabilir.
  #24228 internettin_hoja | 10 yıl önce
   
 14. 25
  'altından anlayan sarraf bulunur elbet...'
  #24187 mim | 10 yıl önce
   
 15. 24
  peygamber efendimizin (s.a.v) hadisinde geçtiği;
  3 sebeple evlenilir ; dini için, güzelliği için ve malı için.dini için seçenlerden olursanız mesud olursunuz. buradaki mesud olmak isteyen dini seçen müslüman bir genç evlenir, kimse kafasına takmasındır,evde kalan yoktur,çok isteyenleri vardır,allah birini kısmet etmiştir.
  başörtülü olduğu için evde kalacaksa kalsındır.bu çok büyük bir şereftir,bu dünyaya evlenmeye gelinmemiştir.
  #24155 fakir_ | 10 yıl önce