evrim – dertli sözlük
charles darwin'in üye olmadığı bir akım, cemaat, din. nam-ı diğer darwincilik. konuyla ilgili olarak; biz inançlı kesimin, "hayvandan da insan olur mu yahu?" dan öte görüşü olması gerekmektedir acilen. araştırılası ve üzerinde düşünülesi bir konu. ã‡ünkü üniversitelerde dine saldırının sağlam bir kalesi.
kısacası günümüzün ebu leheblerinin dolaştığı bir fikir arenası.
sakarya üniversitesi eğitim fakültesinde ismi lazım olmayan bir hocanın üstüne basa basa ısrarla savunduğu ve sırf bu savuntusu yüzünden bir çok öğrenciyi dersten bıraktığını duyduğumuz akımın genel adı.

alanında karşıt fikir öne sürülebilen kitaplar malesef sadece harun yahya'nın eserleri.. çok okuyup araştırılması gereken uzun yıllardır su götüren bir konu.. daha çok su götürür..
biz hala bunun gibi saçmalıklarla uğraşalım! elimize bunun gibi şeyleri veriyorlar biz de uğraşıyoruz farkında olmadan bi sonu yok bunun . bakın bakalım bunu elimize verenleri bu konu ne kadar enterese ediyor? onlar da ilerlesin biz bu tür saçmalıklarla uğaşırken.. biraz zaman sonra da ayılıp aa çok geri kaldık onların medeniyet seviyesine nasıl erişebiliriz diye yöntemler geliştirmeye çalışalım..
kim ne derse desin günümüz bilimi tarafından kabul görmüş bir teoridir.teori olmasının sebebi ise kanıt yada bilimsel keşif eksikliği değil evrimin deney ve gözlem tekniğiyle onaylanamamasıdır.bing bang de aynı nedenden ötürü teori sınıfına girer.ama islami çevreler tarafından bing bang evrim teorisi gibi asla yadırganmaz hatta sahip bile çıkılır.ortada o kadar akademik bilimsel çalışma ve keşif varken sırf dini sebeplerden ötürü argümansız bir şekilde evrime saldırmak tamamen faydasız ve yanlış bir davranıştır.bir şeyi eleştirebilmek için önce o konuda yetkin ve bilgi sahibi olmanız gerekir.
yaratılış görüşünü benimseyen bilim adamları tarafından defalarca yanlışlanmış teoridir. haliyle müslüman olan yada olmayan herhangi bir insanın bu teoriyi eleştimesi kadar doğal bir tepki yoktur. yanlışlanmasına rağmen dünya üzerinde belli başlı bazı bilim çevreleri tarafından kabul görmesindeki tek sebep ideolojidir. ideolojik görüşleri nedeniyle bu bilim adamları yanlışlanmış bu teoriyi inatla kabullenmek ve kabullendirmek azmindedirler. bu teoriyi sırf daha bilimsel düşünüyorum havası ile kabul edip de, bu teorinin yanlışlanmış bir teori olduğunu bilen ve kabul etmeyen insanları eleştiren cahil bir kitle mevcuttur. ve bu insanlar teoriyi savunma hususunda bilim adamlarından daha tutuculardır.
(bkz:kraldan çok kralcı olmak)