birinin bütün tanımlarınıza eksi vermesi – dertli sözlük
şu anda başıma gelen durumdur. tahmin ettiğim iki yazarımsı var ama bilmiyorum. kim olduğu nasıl anlaşılıyor bunun?
şikayet etmek gibi olmasın ama bugün bana da aynı şey oldu.baktım hiç olmayacak entrylerime eksi verilmiş.anlamadım ya!
kimin verdiğinin görülmemesinden istifade eden birinin eğlence anlayışı olabilir bu durum. hayata negatif bakan biri olabilir bu yazarımız. her okuduğu tanımda hoşuna gitmeyen birkaç nokta görüp hiç acımıyor olabilir. içinden artı vermek geçmiyor olabilir.
--- kimsenin zanna düşmemesi için gerekli görülen açıklama ---

sözlükte tek kişi tarafından seri oy verme vakası iki kez gerçekleşmiş olup, birinde ilgili yazarın verdiği bütün oylar silinmiş ve kendisi daha sonra farklı sebeplerden dolayı sözlükten uzaklaştırılmıştır.
ikinci vaka ise tek yazar için gerçekleşmiş. onda da yönetim devreye girmeden oy manipülasyonu yapan arkadaşın kendisi mağdur yazara özür mesajı göndermiş, iş tatlıya bağlanmıştır.

hülasa; peşpeşe 4-5 eksi oy almanız, birinin bütün tanımlarınıza eksi verdiği anlamına gelmez. nasıl ki 4-5 artı oy alınca bir şüphe oluşmuyorsa, eksi oylar için de şüphe oluşmamalı.

zan kati değildir, zan ile hüküm verilmez.

--- kimsenin zanna düşmemesi için gerekli görülen açıklama ---
bana hiç olmadı şuana kadar. hadi dostum gördün işte banada saldırmalısın. (*) yapan kişi oldukça kıskanç, kindar ve birazda aşağılık kompleksine sahip olabilir. gerçi gördüğüm kadarıyla sözlüğümüz gayet iyi insanlarla dolu. en istemediğim ihtimalse bunun kötü bir şaka olması veya şaka olarak algılanılması ve faaliyete geçilmesi.
anladığım kadarıyla sözlükte oy vermeme sorununun aşılması sebebiyle ortaya çıkan bir vehim.

son on günde çok fazla tanım girmemiş olmama rağmen, artı oy olarak da eksi oy olarak da ciddi sayıda bir oyla muhatap olmuşum.
her iki türden de aldığım oyların sadece oy verilen süre zarfını değil geçmişe dönük tanımları da kapsaması durumda bir kasıt olmadığı hissiyatını uyandırmakta bende de.

şahsi fikrim, bir tanımım oy almışsa eğer okunduğu kanaatine ulaşıyorum. tanımlarım okunduğu sürece de eksi oy almaktan rahatsızlık duymuyorum.

buna karşın alınan eksi oylara karşı yapılan serzenişleri garip bulanlar komitesinde yer almaktayım.
tekrarlanan durum. benimle sorunu olan özele gelebilir. böyle korkaklığa gerek yok. buna da eksi ver hadi.