rotamız filistin yükümüz insani yardım – dertli sözlük
ihhmızın filistinli kardeşlerimizin yaralarını sarmak için 3 gemiyle başlattığı, avrupa'dan da bir 6-7 geminin daha dahil olacağı yardım kampanyasıdır. 22 mayıs'ta yola çıkan mavi marmara gemisi 5 gündür antalya'daki bekleyişini bu akşam sonlandırıp, vira bismillah deyip demir alacak.
5 gündür antalya'da bekleyen barış eylemcileri, nihayet filistin'e doğru yola çıkıyor. yaklaşık 560 aktivist bu akşam, kendilerini gazze'ye götürecek mavi marmara gemisine binecek. ihh başkanı bülent yıldırım aktivistlerle düzenlediği son basın toplantısında "gazze'de buluşmak üzere" dedi.
kıbrıs'ın 30 mil açıklarında gemiler toplanmaya devam ediyor. yarın öğle saatlerinde tüm gemiler toplandıktan sonra gazze'ye hareket edileceği belirtildi. bir aksilik olmadığı taktirde pazar günü öğle sularında gazze açıklarında olunacak inşaallah.
üç gündür canlı yayın görüntülerinden iyice tanış olduğumuz gemi. onlarla aynı heyecanı yaşamaya çalışıyoruz. kalbimiz ve ruhumuz o gemide.
alınan son bilgilere göre israil terör devleti 40 mil olan kıta sahanlığını 68 mile çıkarttığını açıklamış. ve apar topar tatbikat başlatıp gemilerinde atış talimleri yapıyormuş.
gemilerimiz henüz daha israil'in kara sularına girmediği halde, israil gemilerinin psikolojik tacizine uğramaya başlamıştır. gemilerimizin etrafı israil savaş gemilerince çevrilmeye, mesafeli olarak takibe başlanmıştır.
israilin tacizlerine maruz kalan gemilerimizin uydu bağlantılarıyla oynandığı gerçeği sürüyor...
tepkimizi ortaya koymalıyız...