daniel gonzalez guiza – dertli sözlük
aldığın paranın hakkını ver hakkını söylemlerine pek kulak asmayan ve aldığı paranın hakkını vermeyen kolpa futbolcu....
kaleciyle karşı karşıya kaldığında geniş açıya şut atamayan enteresan forvet. ayaküstüyle topa vuruyor, ceza sahasının sağından veya solundan daha rahat şut atıyor. dik açıdan topa rahat vurabilme, ayakiçiyle genişletebilme hüneri olmayan bir forvetin fenerbahçe için faydası farklı açılardan tartışılmaktadır gün be gün. kredisini tüketti.
bu memleketin insanları yıllarca arabesk parçalarıyla hüzünlendi, dertlendi. orhan gencabay, ferdi tayfur, müslüm baba gibi büyük sanatçılarla ah çekti. ama bundan kısa bir zaman önce öyle bir isim geldi ki türkiye'ye kimse bu kadar kaşlarını emrahvari çatmamıştı. kimse bu acıları, bu duyguları, bu hüznü bu kadar yoğun hiç yaşamamıştı. dertler derya olmuş guiza 100 gol atsan ne çare...
futbolu bir an önce bilenlere bırakması gereken, kendisinin futbolcu olduğunu ve gol yollarında etkili olduğunu düşünen bu konuda halt etmiş futbolcu müsvettesi.
şampiyonluk golünü atarak taraftarlarını kahrettiği iki sezonu unutturabilecekken kalenin dibinden vurduğu kafa topunu taca doğru yollayan futbolcu?dur.
şuan ispanyanın yolunu tutmuştur büyük ihtimalle özleyecez küçük emrah modundaki bakışlarını vesselam.
son gelen bilgilere göre, aziz yıldırım sözleşmesi bitene kadar takımda tutacakmış bu arkadaşı. avukatına öyle demiş guiza'nın. istanbul'a gelmiş de avukatı. görüşmüşler de. falan da filan.

bu sene de mi çıldırtacan lan bizi. ömrümüzü yedin be guiza. bizi bitirdin be. bi elini kolunu indir be.

yedek o-tu-ra-cak-sın.