yıldız teknik üniversitesi – dertli sözlük
tekniker/kondüktor gereksinimlerini karşılamak amacıyla 1911'de kondüktör mekteb-i alisi adıyla kurulan zaman içerisinde birkaç isim değişikliğine daha uğramış ve son olarak 1992 de yıldız teknik üniversitesi adını almış okul..

şu sıralar davutpaşa kampüsüne yerleşmekle meşgul. beşiktaş kampüsünde bir kaç bölüm kaldı.
iki vizeli sınav sistemi, bazı sınavların haftasonu yapılması, her dersin en az sınav kadar önemli projelerinin olması, yaz okulunda öyle her dersin açılmaması gibi özelliklerinden dolayı öğrenciye sürekli ders çalıştıran okul, bir zamanlar okulum.
bologna sürecine geçmekte olan okulum. prof.dr.ismail yüksek hocamla beraber yardıran, yrd.doç.kayhan gülez hocamın tabiriyle, biz şu an koşuyoruz ve sürekli hızlanıyoruz. daha neler olacak neler dediği okulum. davutpaşa kampüsü ile beşiktaş kampüsünden imkan olarak çok da fazlasına sahip. bu sene 100.senesini kutlayan okulum, kendi reklamına da önem vermeli, insanların ilgisini daha çok çekmeli.
iddiaya göre; 2 sene önce bilgi işlem sistemi öğrenciler tarafından hacklenmiş, öğrenciler notlarını değiştirmişler, birkaçı mezun olmuş.
haberde geçen isimlerden biri; okul döneminde tanıştığım, okuldan sonra da bir daha görüşemediğim ve kendisini iyi biri olarak tanıdığım bir arkadaşım.
vakti zamanında bizim bölümün web sayfası da hacklenmiş, sayfaya, ''doğum günün kutlu olsun abla'' notu girilmişti. o basit bir vakaydı ama son iddia gerçekse; kötü, yazık.

(http://www.sabah.com.tr/yasam/2012/12/06/notlari-hackleyip-mezun-oldular)
bilgi sistemi hacklenmişse durum çok fena. türkiye'nin en büyük teknik üniversitelerden birinin sistemi bile hackleniyorsa, vay ben öleydim..
öğrencileri tarafından çok kullanılan gayriresmi siteleri vardır.kayıp ilanından,ev arkadaşı arayana,hoca tahlili yaptırandan,sanal arkadaş edinenine kadar her olay mecvuttur. yildizz.com (http://www.yildizz.com/index.asp)