kayıt

disney channel

 1. 1
  bir süredir turksat uydusunda ücretsiz izlenebilen, çocuk ve ergenlere yönelik içerikler yayınlayan kanal.
  #445544 already modern | 6 yıl önce
   
 2. 2
  Artık açık açık eşcinsel karakterli çizgi filmleri yayınlayan iğrenç kanal.
  (bkz: Owl house)
  Baykuş evi olarak geçen bu çizgi filmde birkaç sahneyi kardeşimle izledik ve şüphelendik. Biraz araştırınca gerçekler açığa çıktı. henüz türkçesini kanalda yayınlamadıkları yeni sezon bölümlerinden bunu anlamak hiç güç değil. Acilen ailelerin bu kanalı silmeleri gerekiyor.

  Aslında şimdiye kadar ki neredeyse hiçbir şeyi gizli gizli yapmadılar. Bahsettiğim çizgi filmin ekibinden olan Alex Hirsch'in Gravity falls serisinde de her şey belliydi. Eşcinsellik orada da vardı ve çocukların beyinlerini etkiledikleri karakterlerin ağzından söyleniyordu.

  Şimdi ben bu yazıyı bu kadarla bıraksam sadece protesto etmiş ve birkaç kişiye bu kötülüğü duyurmuş olurum. Ama bu neslin çocuklarının ellerinden bunlar alındığında başka ve güzel alternatiflerin verilmesi gerekiyor. 3-5 yaşına kadar trt çocuğu izleyen çocukları daha sonrasında bu çocuk kanalları kesmiyor. Disney ve cartoon network'e hatta daha kötü şeylere kayıyorlar. Saçma sapan youtube kanalları da dahil.

  Öğrenciler üniversite sınavına hazırlanırken genel olarak tıp, mühendislik, hukuk, diş hekimliği bölümlerine yönlendiriliyorlar. Evet bunlar da çok güzel meslekler. Müslüman yürekli insanlar buralarda, daha da iyi yerlerde de olmalı ama ben açıkçası yukarıda bahsettiğim konuyu dert edinip çizgi film animasyon bölümüne yönlendirilen yetenekli öğrencileri hiç duymadım. Youtube'da biraz baktım bölüm tanıtımlarına ve bunu söylerken biraz çekiniyorum kimin ne giydiğini biz engelleyemeyiz, ancak güzel bir ortam oluşursa iyiyi, güzeli tavsiye edebiliriz ama rengarenk saçlı, piercingli ve fikirlerinden, savunduklarından hoşlanmadığımız, karşı çıktığımız insanların yaptığı filmleri çocuklarıma izletmek istemem. Fakat bu iş böyle giderse olacaklar belli. hatta bir tanesinin direkt kanal ismini veriyorum (bkz: kazıklı maria)

  Ama geçen gün çok güzel bir haber aldım. Sevdiğim, çalışmalarını gayretlerini ilgiyle takip ettiğim müslüman yürekli biri kendi bölümünü bırakıp tekrar üniversite sınavına hazırlanması sonucunda gerçekten iyi bir sıralamayla çizgi film animasyon bölümüne yerleşti. Böyle alanlarda da çalışacak ve hayırlı işler çıkaracak kişilerin sayısının artması duamızdır...
  #482110 Metropol Bedevisi | 4 hafta önce