muarrif – dertli sözlük
entrysini görünce adının anlamının ne olduğunu merak ettim. başlığının altına belki yazılmıştır diye baktım ama pek entryside yokmuş adının altında yazarımızın. netten baktım ve anlamını öğrendim."tarif edici, anlatıcı, i̇zah edip bildirici, tanıtan, tercüman." anlamları varmış. okuyunca direk aklıma öğretmen gelmiş idi ama değilmiş. gerçi farkı da pek yok denebilir. öğretmenlerimizin de bu şekilde açıklanacak yanları var sonuç olarak. güzel yazar. isminizi çok sevdim. denk geldiğimize memnun oldum. daimi olursunuz inşallah. :)
#465008moral mi veriyor yoksa olanı da mı alıyor diye sormak istediğim yazar.duyduğu duyumlardan dolayı mi bu yorumu dile getirdi yoksa kendisi bu çileyi çekiyor da ordan mı biliyor acaba gibi sorularıda devamında kendisine sormak isterim.i̇nşallah duyumdan dolayıdır diye dualarımı iletiyorum.
nadir yazıyor ama #485847 şurada bahsettiğim gibi ''yazarların avatarları'' meselesini düşünerek tanımlarını okuyup bir şeyler çıkarmaya çalıştığım yazarlar arasından en ikonik olanı. tavukları varmış. bundan iyi malzeme mi olur?

hemen karakterinin koltuğunun altında tuttuğu bir tavuk çiziveririm. birde matematikçiymiş galiba. bunu da kullanırız.

buradan diğer yazarlara çağrımdır. belki kızacaksınız ama kendinizi bu kadar gizlemeyin. biraz daha kendini olun. sözlük nüfusunun azlığını değerlendirerek yapacağımız bazı reklam çalışmalarında kendiniz olmanıza ihtiyacımız var. reklamlar başarılı olmasa bile en azından biraz güleriz. bakın, yazarımızın tavuklarının olması bilgisi bile işimize yarıyor.

tabii ısrar etmiyorum. yanlış anlaşılmayalım. sadece rica. :)
öğlen vakti ofislerde ne yesek sorusu dolaşır durur.tam bu esnada, yaptığı enfes tostların tadı damağımda belirmeye başladı. bütün tavuklarını satmış, kuluçka makinesini arkadaşlarına vakfetmiş, hobilerini ertelemiş ve akademik kariyere odaklanmış birine bu tavsiye faydalı değildir elbette ama tost dükkanı aç müşterin olalım yiğidim.