kayıt

taare zameen par

 1. 1
  sukutu hayal'in: "hacı bu filme mutlaka izlemelisin, yani şu an ne yazsam eksik kalır film hakkında...yok hacım böyle bir film!" tavsiyesi üzerine izlediğim:
  2007~hindistan yapımı, yapımcılığını, yönetmenliğini ve başrollerinden birini aamir khan üstlendiği, bir adı da like stars on earth olan, dram türü harika bir film...

  160 dakika süren filmde başlangıcından itibaren çeşit çeşit duygularla sarmaş dolaş olacaksınız... (b: "bak şu haylaza!") diyerek gülümseyecek, (b: "bak şu babaya") diye kızacaksınız zaman zaman... zaman zaman da üzüntü göz yaşlarınızla sevinç gözyaşlarınız birbirine girecek... "bizim zamanımızda da vardı böyle öğretmenler" diyerek geçmişi yâd edeceksiniz bazende...
  özellikle (vurgula: bir çocukla ilgilenmek ne demektir?) sorusuna müthiş bir cevap sunan filme hakikaten ne yazsak eksik kalır...

  not: film bir hint filmi olduğu için, içerisinde şarkılarda var az da olsa... iki tanesi biraz fazla uzun tutulmuşsa da bütün şarkılar filmin o anki akışı içerisinde "cuk oturmuş" şarkılardı. filmde tek eksik yan bu olsa gerek. harici filmin uzunluğunu hiç de hissetmeyeceksiniz.

  (www.imdb.com/...

  izleyenlerin yorumlarını bu başlıkta görmek temennsiyle...
  #11251 adamın biri | 10 yıl önce
   
 2. 2
  aamir khan'ın yapımcılığını, yönetmenliğini ve oyunculuğunu üstlendiği bu film duygu harmanı içerisinde her insanın istidadının farklılığını anlatmaktadır.. çocuk yetiştirenlerin, kendini yetiştirenlerin, öğretmenlerin, talebelerin izlemesi, tatlı bir hava eşliğinde güzel çıkarımlarda bulunmalarına vesile olacaktır inşallah..
  #29580 toprakcomlek | 9 yıl önce
   
 3. 3
  (bkz: taare zameen par)
  #29582 garnaba | 9 yıl önce
   
 4. 4
  Kim Demiş ki Çocuk Küçük Bir Şeydir
  Bir Çocuk Belki en Büyük Şeydir!*
  #29605 formulacı | 9 yıl önce
   
 5. 5
  kesinlikle izlenmeli, imdb'nin öyle kuru kuruya puan verdiği filmlere hiç benzemiyor. film uzun olabilir ama asla sıkmıyor, konusu çok güzel işlenmiş. son zamanlarda izlediğim en güzel filmdi diyebilirim. şarkılardan anlamasanız bile konu ile bütünleşince insanın yüreğine dokunuyor. ağlatıyor ve güldürüyor. etkisi üzerinizde bir hayli kalıyor. laf kalabalığına lüzum yok, mutlaka izlenmeli.
  #385822 mim | 9 yıl önce
   
 6. 6
  bir aamir khan filmi.oradaki çocuğun yaşadıklarını ve hissettiklerini görünce başkalarıyla ilişkilerimizin ne kadar yüzeysel olduğunu anlıyorsunuz.keşke bütün öğretmenler filmdeki öğretmen gibi olsa.mutlaka izlenmesi gereken film.
  #431046 savaş muhabiri | 7 yıl önce
   
 7. 7
  "haydaa hint filmi imiş la buuu!" gibi önyargılara ve tepkilere aldırmadan izlemenizi tavsiye edeceğim film. dile getirdiği detaylar ve altını doldurduğu duygular ile izlenmeye değer.
  #431085 filozofkarga | 7 yıl önce
   
 8. 8
  (www.youtube.com/...
  #431690 alimdede | 7 yıl önce
   
 9. 9
  Ailecek izlenebilecek film, ismi gibi içeriği de güzel.
  #431705 dertli insan | 7 yıl önce
   
 10. 10
  3x9=3 ü öğreten film *
  #435275 ketiapin | 7 yıl önce
   
 11. 11
  "susmuş küçük kalpler ile nasıl bağlantı kurulur?" sorusunun cevabıdır bu film.