deniz baykal – dertli sözlük
müzmin muhaliftir kendileri...muhalifliği bir yaşam stili olarak benimsediğinden bırakmaya pek niyetli gözükmeyen siyasetçidir...
2010 kutlu doğum haftasında yaptığı konuşma yoğun ilgi görmüştür. islam'ı ve onun muazzez peygamberini anlatır görünerek gayet siyasi bir konuşma yapmış, böylece chp usulü din anlayışına ait gayet güzel bir örneklik sergilemiştir. ama konuşmasının chp açısından büyük bir aşama olduğu, gördüğü alakadan bellidir. ancak fark edilmesi gereken ince nokta şudur ki islam'ın siyaset anlayışı baykal'ın kal'i ile iddia ettiğinde değil hal'i ile ortaya koyduğunda gizlidir. islam'ın bir devlet rejimi önermediği ya da kur'an'ın hukuk kitabı olmadığı gibi iddialarla yapılan bir tür siyaset ise ahireti kazanmak için yapılacak ya da yapılmayacakları belirleyen islam'ın ortaya koyduğu da siyasettir ve bu siyaset anlayışı her şey ama her şey hakkında bir hüküm vaz' eder, etmelidir.
demokratik açılım sürecindeki anayasal değişiklikleri yine aym'ye götürmeye hazırlanan 70'ini geçmiş durum ve vaziyet olarak diri gözükse de aklen bunamış siyasetçi.
dünya üzerinde, iktidar partiyi en çok erken seçime götürmeye çalışan insan, chp başkanı.
altı oklu chp bayrağına eklenen yedinci ok. değişmez ve değişmesi teklif dahi edilemeyecek başkan.
ozel hayat aile ve yakin cevre ile olandir.. beraber olunduktan sonra tarafinca milletvekili yapilan bi sekreter ozel hak falan olamaz.. bu insanlar yillardir devleti yonetiyor, herkes kimin ne oldugunu bilmeli.