minibüste en öne oturmak – dertli sözlük
çevremdeki herkese "ayakta kalın yinede yapmayın" diye uyarıda bulunduğum durumdur.kendinizi muavin gibi hissettirir.bir grup üşengeç yurdum insanı parasını ödemeden yerine oturur en arkadan "bir tane x uzatır mısınız" diye minibüs içinde kulaktan kulağa oynanmasına sebep olurlar.para her seferinde tam gelir ama o "x" en öndekine gelene kadar "y" de olur,"z"de olur. olan en önde oturan zavallıya olur.herkesin parasını şoföre uzatmak yetmiyormuş gibi kendisine "x" yerine söylenen "z" yüzünden azarıda işitir.allahtan her minibüste "herkes parasını kendisi versin,kimseyide rahatsız etmesin" diyen yaşlı teyzler vardır da en öndeki zavallıya büyük bir iyilikte bulunurlar.(*)
annemin yapmaktan usanmadığı , benimde en nefret ettiğim mide bulantısını giderdiğine inanılan yanlış yargı ...
bilmediğimiz, hangi durakta ineceğimizi kestiremediğimiz bir yere giderken tercih edilen yer. soför bizi uyarır ineceğimiz durağa yanaşınca, iyi de olur.
yol uzunsa ve kimsenin de rahatsız etmesi istenmiyorsa, hatta hafiften kestirilecekse tercih edilen mekandır. hafiften pencereyi de aralarsın rüzgar üfül üfül eser, serinletir seni.
işıklı cadde akşamlarında radyodan gelen belki de henüz ilk defa dinlediğiniz arabesk bir şarkı eşliğinde dışarıyı seyretmek için en ideal köşedir. bilhassa ankara akşamlarını süsleyen bir etkinliktir. severiz.