yetenek sizsiniz türkiye – dertli sözlük
televizyon insanı acun ılıcalı'nın şimdiye kadar yaptığı en iyi tv işi. 7 yaşından 70 yaşına kadar insanları yeteneklerini keşfetmeye korumaya ve paylaşmaya sevk eden yarışma. o kadar abuk subuk dizinin, yarışmanın yapıldığı tv dünyasında böyle bir program çok da eleştirilmemelidir. insanları seviyesiz kız-erkek ilişkilerine ve diğer çürük ve bön sgeyiklere değil, hangi toplumsal statüde olurlarsa olsunlar yeteneklerini bulmaya yeşertmeye sevk ediyor.
hakkında "o yetenek sayılmaz ki" "bunlar çalışmayla yapmış yetenekli değil" "çalışsam aynısını ben de yaparım" "adam sırf şov yapıyo abi" "o değil de çocuk tatlıymış" gibi saçma sapan yorumlar dinlemekten bıktığım için bitmesine çok sevindiğim program.
üstün zekalı olduğunu kanıtlayıp yarı final bileti alamayan buna karşın balondan güvercin çıkaran insanlarınsa bol alkış aldığı yarışma proğramı.
babam yaşındaki adamın (*) elinde pet şişeyle sahneye çıkıp horoz taklidi yaptığı, kafasının üzerinde koltuk taşımaya çalışan adamların ter döktüğü, her ters şapka takanın rap yaptığı bir gurup yeteneksizin programı. (*) (*)
sanırım berberler sayesinde halen reyting alıyor. çok sık saç tıraşı olan biriyim ve ne zaman berbere gitsem adamları y.s.t seyrederken buluyorum.
arkasını düşünmeden gerçekten yeteneklisin türkiye demek için mi bu ismi koymuş acun ılıcalı yoksa yeteneksizsin türkiye ve bende bundan para kazanıcam geri kalanınızda oturup bakın nasıl izleyecek..mi demek istedi merak ettiğim yarışma ismi.