peygamberimiz günümüzde yaşasaydı – dertli sözlük
kurulmuş kurulmakta ve kurulacak olan birçok anlamsız cümlenin giriş ifadesi.

paygamberimiz facebook sayfanızı ziyaret etse...den tutun da peygamberimiz sözlüğe girse....ye kadar çeşitli biçimsel kombinasyonlara girmiştir.

peygamberimiz bugün yaşamıyor. allah'ın taktir ettiği 1400 yıl önce yaşamasıydı. fakat, aynı zamanda, zaten, peygamberimiz ölmüş değil. onu ölü gibi algılayan yoksun zihniyetten sıkıldık. peygamberimiz bu gün yaşasaydı şöyle böyle yapardı, diyerek birçok konuda kendisine ilahi bir yorum gücü atfeden tuhaf insanları kınıyoruz. peygamberimiz bütün zamanlarda nasıl yaşanması gerektiğini temel konularda ortaya koymuş zaten. tüm alemin yaratılma sebebi olan kişi, herkesten önce yok olmuş olamaz. o halde, "senin derdin görsellik mi, bir şeyin şiddetini gözünle görünce mi hissediyorsun sadece?" demek gerekir bu kişilere.
peygamberimiz günümüzde yaşasaydı, ziyaretinize gelseydi... diye başlayan bir ifadenin neresinden tutarsanız tutun ele alınır bi tarafı yoktur, peygamberimizi bu sözlerin muhatabını ziyaret ederken görmedikçe 'bence'li yorumlar yapılamaz, hakkında şöyle yapar böyle yapar diye bahsedilecek merci değildir o. haddi bilmek gerek.

kendimize çeki düzen vermek için bir hadis kitabını açmak kafidir, -se -sa lara ne hacet!
hz. ebu bekir radiyallahu anh'ın efendimiz sallallahu aleyhi ve sellem'in vefatından sonra söylediği veciz ifadeyle:
(vurgula: her kim muhammed’e tapıyorsa bilsin ki muhammed ölmüştür. her kim allah’a tapıyorsa bilsin ki allah hayy ve la yemuttur. allah ölmez!) diye cevap verilesi durumdur.
allahu teala (vurgula: her an) ve (vurgula: her yerde) yaptıklarımızdan (vurgula: haberdar)dır. hazreti rasul'ün gelmesini beklemeye hacet yoktur!