bekir develi – dertli sözlük
-bir müslümana ; allah'a, rasulüne ve dostlarına inanıyor diye gerici demek, aptallıkta son noktadır.- sözünün sahibi
bu sene trt1'de iftar programı yapmaya başladı.başta ön yargılıydık, ama süper bir performans sergiliyor.bize de keyifle izlemek ve helallik almak düşüyor:)*
dert sahibi güzel insanların ardından "twitter'da bir kere tt oldu o da öldüğü gündü." şahitliğini yaşaması sebebiyle sahibi olduğu youtube kanalında güzel şahitlikler bırakmak adına, henüz hayatta iken kıymetlerinin bilinmesi adına konuklar çağırıyor, onlarla hasbihal ediyor.
aynı youtube kanalında 2020 ramazan ayına özel muhammed emin yıldırım hoca ile herkes için siyer başlığı altında her gün gece 00.00'da canlı yayın ile önceden belirlenmiş konu başlıkları konuşuluyor.
i̇stifadesi, takipçisi, beğenisi çok olsun, istikametten ayrılmasındır.
dijital mecrada allah'ı anlatmakla ilgili şu tweetlerini çok beğendim.''netflix’i protesto ederek ömrümü tüketmek istemiyorum..i̇nsanların ecdadını,atasını,kendi hikayesini izleyebileceği daha kaliteli içeriklerin olduğu bir dijital platform kuralım istiyorum..allah bizi ağlak protestocular olalım diye yaratmadı..''''derdimizi ve davamızı her mecrada en iyi şekilde anlatalım diye yarattı.daha fazla çalışalım,gayret edelim,projeler üretelim diye yarattı.allah rasulu hicretten sonra medine’de kurulu bulunan pazarları protesto etmedi.pazar kurdu..!!alternatif üretti..!!biz de yapabiliriz!''''neslimizi bu mecralardan vurdular..zihinlerimizin en ücra hücrelerine bu şekilde sızdılar..bugün netflix’i kınarız yarın başka bir pislik çıkar..!bununla mı uğraşacağız..?en büyük duam,gayretim budur..dijital her mecrada allah’ı anlatmak..!vesselam..''
programlarında rahatsız olduğum şeyler var: hanım kişileri davet edişi. laubali değil ama bu hanım kişilerin kameralar ve milyonlar önünde görünür kılınmasından rahatsızım. böyle olmasa en azından podcast tarzında olsa fena mı olur? alternatifi hiç mi yok. hadi olmasın o hanım kişiler bir blog içinde yer alıp anlatacaklarını yine anlatabilir.

seni bedevi senii.. yobaz!!

bunlar bize zarar veren ama ufak tefek görünen işler.

(bkz:hatice özdemir tülün)
(bkz:portakal ağacı)
aşırı samimiyetsiz bulduğum insan. güzel şeylere vesile olduğuna farklı mecralarda şahitlik ettim. hakkını yiyemem. sadece beni rahatsız eden bir tarafı var. zamanla aydınlanır, bakalım.
önceden kimsenin olmamasından şikayet edilen dijital mecralarda yer alıp, kaliteli ve güzel islami içerik üretenlerden birisi.bir şeyi de beğenin ya yol açın ya da yoldan çekilin.