modern çağ delikanlısı – dertli sözlük
offline delikanlıların aksine giyiminde don, pijama ayırmayan
uykusuz gecelerini yer yer nescafe üçü biradaya yer yer de kolaya adamış
klavyesini tespihi bilmiş, göze göz dişe diş entrye entry dalan like'a abanan
klavye delikanlısı
o kadar çok kadınla, kızla düşüp kalkmıştır ki, kafası karmakarışıktır, evlense evlenemez, kararsızdır, evlenmese olmaz artık gelip geçici ilişkiler baymıştır, acınası bir durumdadır, sonu ne olur bilmem.
ama bahsettikleriniz deli kanli olmuyor ki. bir ideal erkek modeli olarak dusunursek delikanliyi
bence soyle olabilir:
elini attigi isi yarim birakmaz bu ister isportaci olur ister akademisyen. halinden sikayetci olmaz. varsa bile disa vurmaz icinde yasar.disariya karsi sert icinde halim selimdir. taniyanlar bu halim selimligi bilirler. herkesin hakkini korur. hak yedirmez. etrafindakiler onun yaninda ne konusulabilecegini neyin konusulmayacagini bilirler.arada kalmaz. birseyi yapacaksa karar verdikten sonra hala onun uzerinde dusunmez(*)(*)(*)
modern çağ delikanlısı eski çağ delikanlılarının aksine ağır takılmaz genellikle break dans veya hiphop yapar. eskiler gibi klasik değil spor giyinir.saçları dik,aklı biraz kıttır.her mevzuya atlar,kafa tutar.kızları görünce yayvan konuşur erkekleri görünce olabildiğine argo.kısaca modern çağda delikanlılıkta yok olmaya yüz tutmuştur vesselam...
bir akademisyenin dediği gibi "yeni olan hiçbir şey yoktur, yalnızca tarih okumamışsınızdır.". yani delikanlı dediğimiz kişi geçmişte nasıl bir insan ise günümüzde de öyledir. "bunu giyer, şunu yapar, şöyle oturur, böyle kalkar" demek yani dış görünüşüne göre bu yapıdaki insanları değerlendirmek yanlıştır. peki böyle kişilerin temel özellikleri nedir? kısaca açıklarsak; böyle kişiler, bir iş yaptığı zaman yaptığı işe karşı laf edecek, karşı çıkacak bir insan bulamazsınız ya da bulursunuz. ama bu bulduğunuz insanların da o delikanlı kişinin delikanlı duruşuna karşı saygı duyduğunu görürsünüz.