fehmi koru – dertli sözlük
gazeteci, yazar.

yeni şafak'tan ayrıldıktan sonra, gazeteciliğe başladığı, zaman gazetesinde yazmaktadır. zaman çevresi bu transferi ""türk basınının öncü kalemlerinden fehmi koru yuvaya dönüyor!" şeklinde duyurdu.

http://www.samanyoluhaber.com/h_512889_iste-fehmi-korunun-zamandaki-ilk-yazisi.html

taha kıvanç da zaman'da yazacak mı? bilmiyoruz. muhtemelen yazacaktır.
zaman'da 6 ay yazabildi, star'a geçti.
zaman gazetesini seneler evvel bıraktığı gibi bulacağını ümit ediyordu, ama yanıldı.. çok zaman geçti, zaman değişti, zaman'ın izlediği bir siyaset var. fehmi koru, aradığı rahatlığı bulamadı ve kendi siyasetini yapamadı.
şimdi star'da o rahatlığı bulacaktır.
türk medyasının gazetecilikte bir numaralı ismi olmayı çoktan hak etmiş gazeteci-yazar.hem imam hatip liseli, hem harvırd mezunu. arapçayı kitap çevirecek kadar iyi biliyor, ingilizce romanları takip ediyor. bir ayağı doğuda, bir ayağı batıda. zeki, çalışkan, usta bir isim. müslüman camianın çıkardığı pek çok gazetenin kurulmasına öncülük etmiştir. milli gazetede ve zamanda genel yayın yönetmenliği yapmıştır. uzun süre yeni şafak ın da başyazarlıgını yaptı. şimdi star'da fehmi koru ve taha kıvanç müstear ismiyle iki köşe yazıyor.
haftaiçi her gün kanal7 haber saatinde gündemi yorumluyor, cumartesi günleri hasan bülent kahramanla atvde ''beyin fırtınası'' programını yapıyor. pazar günü trt1de ''politik açılım'' programına katılıyor. iki haftada bir de 24 için ''acaba'' programını hazırlıyor. bu arada katıldığı tartışma programları, davetler, geziler de çabası.
bu tempoyu, enerjiyi nereden buluyor şaşıyorum, hayret ediyorum, takdir ediyorum, helal olsun diyorum.
yeni şafak zamanların taha kıvanç mahlasıyla yazdığı yazılarını çok beğenirdim. komik olan ise; gerçek adının fehmi koru olduğunu öğrenmem 2-3 ay almıştı. şimdilerde haberturk'te denk geliyor sık sık. uzlaşmacı ve sakin görünümüyle hep orta yolu bulmaya çalışan bir abimiz gibi gelmiştir bana.