antalya – dertli sözlük
sadık üzer hocamızın ve ahmet berberoğlu abimizin yaşadığı sahil kenti. adana'dan sonra genç gönüllüler'in organize olabileceği, potansiyel heyecan taşıyan nadide illerden biri. antalya'nın korkuteli ilçesinde yabani tavşan yemek nasip oldu. bir de tatilciler için not: ardasan'daki deniz resmen kum gibi. üç gün orada kalan, allah'a çok şükretmeli. :

tavsiye hotel: http://www.maviayhotel.com/
yıllardır severek yaşadığım memlekettir. benden başka dertli sözlük yazarının yaşayıp yaşamadığını merak ettiğim şehirdir. (ankarada sözlük yazarları iftarı vb. etkinlikleri görünce aklıma geldi)
ülkemiz, üç tarafı denizlerle çevrili bir yarımada olma özelliğinin yanı sıra, tarih boyunca pek çok kültüre ev sahipliği yapmış olma özelliğine sahip. bu durum da, pek çok doğal ve tarihi güzelliği beraberinde getiriyor. gezilecek yerler listesi yapıldığında listede istanbul, mersin, antalya, izmir, pamukkale, nevşehir gibi pek çok il yer alıyor. istanbul daha çok tarihi güzellikleriyle ön plana çıkan bir şehir olup, topkapı sarayı ve beylerbeyi sarayı gibi önemli tarihi yapılar burada yer alıyor. mersin ise cennet-cehennem mağaraları ile doğal güzellik konusunda ön plana çıkıyor. akdeniz bölgesi sınırları içerisinde yer alan antalya, mersin ve hatay muhakkak gezilmesi gereken yerler arasında. pamukkale travertenleri ve peri bacaları da görülmeye değer yerler.

turist deyince akla ilk gelen şehirlerimizden birisi kuşkusuz antalya. her sene yerli ve yabancı birçok turistin ziyaret ettiği antalya'ya ilk kez gidecekler için önemli bir şey de antalya'da gezilecek yerler listesi. tarihte birçok uygarlığa ev sahipliği yapmış olan kentte tarihi güzellik sayısı çok fazla. bunlardan en çok bilinenlerden birisinin de aspendos tiyatrosu olduğu görülüyor. yani antalya'ya gidip de görülmeden gelinmeyecek yerlerden birisi kesinlikle aspendos tiyatrosu. daha birçok antik kent ve tiyatro kentte ziyareti bekliyor. ama antalya'da gezilmeye değer müzeler de bulunuyor. antalya arkeoloji müzesi ve antalya oyuncak müzesi bunlardan bazılarıdır. sahip oldukları tarihî eserler bakımından dünyanın en zengin müzeleri arasında yer alan bu alanlar da görülesi yerler.

ülkemizin en çok turist çeken bölgeleri arasında antalya yer alıyor. antalya, doğal güzelliklerinin yanı sıra tarihi güzelliklere de sahip olması nedeniyle, hem yerli hem yabancı çok sayıda insanı misafir ediyor. antalya’da ulaşım ve konaklama imkanları oldukça iyi durumda. birbirinden güzel antalya otelleri her sene binlerce insanı ağırlıyor. antalya’da, farklı farklı otel seçenekleri de mevcut aynı zamanda. her bütçeye uygun farklı otellerin yanı sıra, farklı oda seçenekleri de bulunuyor. oteller genel olarak sahile yakın konumlarda yer alıyor ancak en fazla plaja yürüme mesafesinde oluyor. antalya’daki oteller ve apartlar için önceden rezervasyon yaptırıp daha uygun fiyatlarla konaklamak da mümkün aynı zamanda.
http://www.fellik.net/gezilecek-yerler/