vestel – dertli sözlük
yerli malı yurdun malı herkes onu kullanmalı sözünün uygulama alanı olabilecek marka. çeyiz yapan kızlar pek tercih etmese de orta sınıf aile babaları vesteli destekliyor.
-vestele terfi edin, rahat edin- diye sloganı vardı bu markanın. la linea çizgi karakteriyle birlikte senelerce reklamlarında kullandı bu sloganı. sonra ata demirerli reklamları vardı, unutulmayan. bunlardan sonra çektiği reklam ve söylediği sloganların çoğu unutuldu. i̇lginçtir yerli malı olmasına rağmen bu markayı kullanan pek az kişi gördüm. daha çok ihracata odaklanıyorlar zannımca. ülke içinde de kendi markalarının yanında -regal- gibi farklı markalarla satış yapıyorlar. -tabi rakamları bilmeden söylüyorum bunu, belkide durum çok farklı çünkü bir çok avmde mağazaları felan var.- ayrıca zorlu grubuna ait olduğunu ve yerli cep telefonu, yerli i̇ha üretmekte olduğunu da belirtelim.
aşırı dandik bir markadır. yıllar önce bir gaflete düşüp ürün almıştım bunlardan. sonra tövbe ettim evden içeri sokmuyorum. beyaz eşyanın tahtakalesi gibi marka.