abdullah uçmak – dertli sözlük
90'lı yıllarda adana'da ufak çaplı bir mafyadır. iftar için davet edildiği menajer hasan bora'nın evinde tatlıses'in adamları tarafından saldırıya uğrarlar. esas husumet borayla tatlıses arasındadır fakat o an orada bulunan uçmak'ta tedbirsiz yakalanır 2 kişi ölür ve uçmak ayağından yaralanır. 98 yılında uçmak'ın adamları pompalı silahla tatlıses'in arabasını tararlar. tatlıses'in affetmesi sonucu hapisten kurtulurlar. 2002 yılında bir program çıkışı tatlıses'i vurmak için beklerken polis tarafından ellerinde kalaşnikof silahla yakalanırlar. uçmak eylül 2010'da hapishaneden tahliye olur.

ve son olarak mart 2011'de tatlıses'in sahibi olduğu beyaz tv'deki ibo show programından çıkışında yine kalaşnikof silahla arabasındayken taranır. tam 11 el ateş edilir. merminin biri ibrahim tatlıses'in kafasını delip geçer. yardımcısı boğazından vurulur. günlerce yoğun bakımda yatar ve hayatta kalsa dahi felç kalma ihtimali yüksektir. bu saldırının faili olarakta 6 ay önce tahliye edilen abdullah uçmak gözaltına alınır.

aslında gözaltına alınmakta haksız değildir. zira 98 yılında konuk olduğu arena programında açık açık tatlıses'i vuracağını yaralı mı kalır yoksa ölür mü bilmediğini çekinmeden söylemiştir.

http://www.beyazgazete.com/video/2011/03/16/tatlises-in-kani-akana-kadar.html