okul öncesi eğitim – dertli sözlük
3-6 yaş arası çocuk eğitimini kapsamaktadır. bu yaşlarda çocuğu olanlar ve bildikleri dini bir kurum varsa gözlerini kırpmadan çocuklarını vakit kaybetmeden oraya götürmelerini tavsiye ederim.
bir insanın teşekkül ettiği süreç. ailelerin ekserisi mahiyetini kavrayamaz. üzerlerine düşen işi kendilerinden başka herkes, her şey yapar. çoğunlukla tv yi istihdam ederler.

s li sınavlara gösterilen ihtimamın bilmem kaçta biri gösterilse bu yozlaşma bu kadar hızlı olur muydu acaba?
hakkında bazı yazarların hala çok yanlış düşündüğünü düşündüğüm eğitim alanıdır. tekrar ederim ki (vurgula: dini ağırlıklı kurum) bulunursa gönderilmesi gereklidir.
nitekim osman nuri topbaş efendi bu konuda çalışmalar yapılmasını istemiştir.
kişiliğin 'inin 0-6 yaş arasında oluştuğu düşünülürse itina ile yaklaşılması gerekilen eğitim basamağı. ne verilirse çocuğa bu dönemde verilmelidir sonrası "bu çocuk kime çekti bilmem" sorusu sorulur durulur. çocuk bu dönem ve eğitim sürecinde tahminler ötesi alıcılık potansiyelin sahiptir; bu yüzdendir ki ileriki yaşlarda çocuktan alınan geri dönütler aslında anne-baba ve çevrenin çocuğa verdiğinden başkası değildir. 7 çok geçtir hem de çok çok geçtir. eğitim daha çocuk doğmadan anne ve babanın kendisinde başlar. erken çocukluk döneminde çocuğun bir eğitim kurumuna gitmesi sosyal duygusal alanları için fazlasyla gereklidir. manevi ve ahlaki değerlere sahip öğretmenlere teslim etmek ise daha da ã¢lã¢dır. kesinlikle ihmal edilmemesi gerekir.
7 yaşından küçükler için anaokullarında renkli hamur oyuncaklarıyla zayi edilmeyecek kadar değerli olan bir vaktin değerlendirilmesi amacıyla ortaya konmuş eğitim fikridir.isteyen çocuğuna bale eğitimi aldırabilmekle beraber isteyenler de çocuğuna namaz surelerini öğretebilmektedir.
yeni eğitim sistemimiz ile birlikte tamamen işlevini yitirecek olan ve özel sektöre taşınacak olan eğitimdir.
küçücük yavruların sabahın en erken saatinde sıcacık yataklarından zorla kaldırılarak kirli ortamlarda, pis oyun hamurlarıyla muhatap edilmesidir. sabahtan akşama kadar olanı bile vardır. anne rahat rahat seda sayan izlesin diye icat edildiğini bile düşünüyorum. maalesef böyle.