aeo – dertli sözlük
s.v.c.k.d.s.h.ş.k.ş.y.y.z.k.ç.b.y.i.s.i.h.e.ç.s.o.d.i.d.g.k.b.

açıklaması:
sms ve chat kültürünün doğal sonucu. her şeyin kısaltmalar şeklinde yazılması yoluyla zaman kazanılmaya çalışılması, böylelikle yazılı iletişimde, sözlü iletişimin hızının elde edilmesi çabasının sonucu olarak doğmuş iletişim dilinin, güzide kelimelerinden(!) biri.
bundan böyle sözlüğü terketmek için kullanacağımız butona verilen isimdir. çok hoş düşünülmüş olduğunu düşündüğümden dolayı buradan sözlük yönetim ekibini düşünerek takdir etmeyi düşünmeme vesile olan değişikliktir.
kısaltıp yüzeyselleştirdiklerimize dikkat etmemizi gerektiren harf gruplarından biri daha. allah'a emanet edemiyorsak, kendine iyi bakmasını isteyemiyorsak sevgimizi sçs harflerinde gizliyse; susalım, yazmayalım. en azından kelimeleri küstürmeyelim. sevmiyorum efendim kısaltmaları, hele buna gıcık oluyorum resmen. (*)
bir defasında bir mesajın sonuna bir arkadaş yazmıştı saatlerce düşünmeme rağmen yanlışlıkla tuşlara bastığı kanısına vardığım lakin ardından dayanamayıp sorduğumda "allaha emanet ol" demek olduğunu öğrendiğim gereksiz kısaltma.