dertli sözlük – dertli sözlük
bir sürü şifreyi deneyip bulamadığım için yeniden kaydolmak zorunda kaldığım sözlük.
yaşıyor mu hala? merak ediyorum ve böylece hoş geldim. adımı aşkın üstüne yine kendim yazdım. fakat hazır yeniden kaydolmanın imkanını bulmuşken hiç orjinal bir nick bulamadım. ona üzülüyorum.
sözlüğümü çok seviyorum. yazacak kadar biriktirmeye ve sözlüğün yaralarının sarılmasını ve daha da iyi olmasını beklemekteyim. ama her zaman ceketimin iç cebinde mahfuz. bunu hazirun'a bakarak anlarsınız. ben öyle yapıyorum. yazmasam da günlük vazifemi yerine getirmeden yani bir görünmeden hareket etmiyorum. mesela hiç uğramadığımız ama önünden geçtiğimiz dükanlar gibi. etkileşim yok sadece. oda seviyeli ilişkimizden dolayı :)
sözlüğün dönem dönem lâl modu oluyor bu durumda genel hakim sessizliğinden daha da fazla sessiz oluyor. bir bakıyoruz günler önce yazılan tanımlar var ister istemez bu durum yazma şevkini kırıyor. insan derdini anlatan bir varlık bazen yazar bazen çizer ama her ne olursa olsun tepki de bekler. sözlüğün bu noktada teşvik butonu bozuk farkındayız ama şunları da izah etmek gerekiyor.

birincisi yönetim olarak çalışmayan link, arızalı butonlardan haberdarız fakat bunlarla ilgilenenlerin kişisel yoğunluklarından ziyade onlarında bağlı olduğu yerin uğraştırması sonucu bu kadar uzadı. inşallah en yakın zamanda çözülecek.

ikincisi arayüz ile hala aramazın ısınmadığı belli onun içinde havadis olsun hazirun olsun eskisine yakın olması için çabamız var.

üçüncü olarak da sözlüğün sosyal medya da olsun sosyal meydanlarda olsun tekrar aktif olması için taslak aşamasında olan düşüncelerimiz mevcut.

sözlüğün bu sessiz döneminde tanımlarıyla çok büyük katkıları olan
metropol bedevisi
ve
savasci
ya teşekkür ederiz. 💐

sözlüğü bırakıp yeni bir hareket başlanması biraz üzer açıkçası ama olursa da hayır duasında bulunuruz. bunun yerine hep beraber eski meşhur dertli sözlük'ü geri getirebiliriz. her türlü düşünce öneri teklife açığız ve görüşlerinizi bekliyoruz.
sözlüğün son durumuyla ilgili monkey boy'dan başlayarak yonuzzade ve savasci'nın yazdıkları mühim. şahsen beni de üzen, hevesimi kaçıran şeyler var.

bir şeyi yıkmak, yeniden kurmaktan kolaydır. böyle bir şey zaten olmayacağı için (değil mi :) dertli sözlük'ü yeniden ihya etmek konusunda bence de masaya yatırılması gereken ciddi konular var.

elimizde biricik bir sözlüğümüz var; canlanır, ahvali ne olur bilinmez zaten gözümüz de öyle yükseklerde değil ama ilk evvela kıymetli hazirunun gönlünü alacak düzenlemeler herkese iyi gelecektir diyorum.
sözlük hakkında şikayetlerin çok olup çözüme yönelik hiçbir adım atılmaması nedeniyle alternatif dertli sözlük fikrinin hayata geçirilmesinin yerinde bir karar olacağını düşünüyorum.
bence bunun için güçlerimizi birlestirmeliyiz. anladığım kadarıyla monkey boy yazılımcıydı, yeni bir sitenin nasıl kurulacağını az çok biliyordur. metropol bedevisi ise çizim işlerinden anlıyor galiba, tasarımı da o yapar. yeni sitenin kurgusu ve düzenini de yonuzzade ayarlar.
ben de size manevi destek olur dua ederim. 😀
(winx tutuşunca el ele şarkısı çık aklımdan)
abi buraları yıkıp tarla yapalım. eskiden de yazmazdım zaman zaman ama bu sefer yazma hevesimi şu yarım kalmış tasarım kırıyor. sağ frame ortada yok. ben onu görünce yazarları görüp şevkleniyordum, ya da bazen aaaa bu adam girmiş çıkmış bir selamda vermemiş diyorum. ya da aaa hatırladım bu ismi zamanında şöyle şöyle hadiseler yaşadıydık deyip eskiyi yad ediyordum ne güzeldi. şimdi bu sözlük despot abi. herşeyine karışıyor çok nefret ettim bu durumdan. az gücüm yetse alternatif dertli sözlük kurarım. :)
ortamı güzel bir yer ama bazı eksiklikler beni soğuttu. 2500 karakter sınırı özellikle. i̇kincisi de link sorunu bu iki hata düzelirse yeniden yazmaya başlamayı düşünüyorum.