kayıt

sözlükteki durgunluk

 1. 1
  gecenin bu saatinde bile 5 kişilik kadronun ayakta olmasına rağmen sol framede sadece kendi başlıklarımı gördüğüm anda dank eden hadise. ben şahsen sözlüğü sahiplenmişçesine aklıma ne eserse yazıyorum. inşallah birkaç aya bu tanımı okuyup gülerim.
  #384230 dert sahibi | 10 yıl önce
   
 2. 2
  (bkz: dert yanmak)
   
 3. 3
  (bkz: müdür nerede)
  #384249 mmt | 10 yıl önce
   
 4. 4
  (bkz: havadandır havadan)
  (bkz: millet kırılıyor)
  (bkz: grip salgını)
  #384255 toprakcomlek | 10 yıl önce
   
 5. 5
  (bkz: yazarlardaki durgunluk )
  #384256 esrahan | 10 yıl önce
   
 6. 6
  Ekonomide ki durgunluk nedeniyle daha çok çalışması gereken, derdi ekmek parasına dönüşmüş dertli sözlük yazarlarının hallerinden doğan sözlük durumu. ***
  #384262 formulacı | 10 yıl önce
   
 7. 7
  11 yazar 31 ziyaretçinin aktif olduğu şu dakikalarda sitem etmeyeceğim durum.

  (Not:yazar burada sevinç naraları atıyor. )
  #456023 Blacknurse | 6 yıl önce
   
 8. 8
  yazar ve ziyaretçi sayısını bilmiyor olsam da aktif bir sözlük dakikalarının geçmediği geçici bir durum hali *
   
 9. 9
  Allahu azimüşşan ın oku emrinin yerine getirilmemesinden sebeple,yazacak yazarın kifayetsiz olmasından kaynaklanan çekingen kimselerin sessiz olması.hususen islami kesim.
  #456028 Yonuzzade | 6 yıl önce
   
 10. 10
  Sözlüğe kayıt yaptırmadan önce ''Ooo'' dedim. ''Bu insanların çoğu Genç derginin insanları, Genç Gönüllü insanlar. Burası bayağı aktiftir.'' Yazılan tanımların çoğunun tarihine bakmamışım meğersem. Sonra kaydımı yaptırdım. Çaylaklık sürecimiz oldu ve şimdi elhamdülillah yazar olduk. Keşfederken keşfederken Hazirun 'u buldum. Şu ana kadar benimle birlikte en fazla üç yazarın aynı anda aktif olduğunu gördüm. Ziyaretçileri daha tam anlamadım ama maşallah buradalar. İnşallah onları yazar olarak aramızda görürüz. Durgunluğun sebebini bilmiyorum ama bir yandan da düşünüp kendime şunu söylüyorum:
  - Bre gafil! herkes sen mi? Milletin işi gücü var.
  Ama yine de demek istediğim şu Bi kıpırdaşın ya *
   
 11. 11
  aslında Corona sürecinde sağlıkçı, eczacı, kargocu, yönetim kurulu üyeleri, milletvekilleri, ekmek fırını çalışanları, otobüs şoförleri vs harici diğer yazarların burada olacağını düşünürsek nedir bu sessizlik dedirten durgunluk hali...

  bu genç yazarlar koskoca bir pandemi geçirdi, yaaa...
   
 12. 12
  (bkz: kendini hayalet sanan yazar)
   
 13. 13
  bence sözlüklerin düşmanı twitter'dır. dertli sözlük'ün de öyle.
  ama mesela twitter'a yazacaklarımızın, paylaşacaklarımızın bir kısmını da buraya yazsak belki, ne bileyim daha farklı olurdu...
  hem dertli sözlükte karakter sınırlaması da yok.

  takip edilirliği ve seçkin halkıyla da dertli sözlük diğer sosyal mecralardan ayrılıyor. adeta keşfedilmemiş veya kıymeti unutulmuş bir mücevher parçası, durgun bir tatlı su kaynağı.

   
 14. 14
  insan tabiatı gereği bilinmek, görünmek, keşfedilmek ister. sosyal mecralarda durgunluğun hareketliliğe dönüşmek yerine gitgide derinleşmesi de bu yüzdendir kanaatindeyim.