on dönerden yedisinde domuz eti bulunması – dertli sözlük
genç haber merkezi'nin haberine göre on dönerden yedisinde domuz eti kullanılıyormuş! (http://gencdergisi.com/1594-on-donerden-yedisinde-domuz-eti-var-.html)

"bu sonuç, korkunç bir tablo ortaya koyuyor. hangi pencereden bakarsak bakalım rezil bir tabloyla karşı karşıyayız. yüzde üç, beş gibi sonuçlar çıksaydı, bu normal sayılabilir, o ürünleri satanlar cezalandırılırdı."
kitapları uluslararası dillerde çevirilere başlamış olan kemal özer gıda güvenliği hareketi'ni kurunca, tüketiciler soruyorlar ; "neden siz bir sertifika programı oluşturup, güvenli markaları tüketiciye tavsiye etmiyorsunuz?" diye.
gülüyor tabi buna cevap olarak. sonra biz dernek toplantısında tekrar gündeme getirince; "bu işi biz yaptık diyelim, bu marka güvenlidir diye. sonra aynı marka domuz etli, gdo lu gıda satmaya başladı. size kim güvenmeye başlar artık?" diyerek yanıtladı. hak verdim. çünkü şu an domuz eti çıkan bir çok marka, uluslararası helal sertifikası veren kurumdan onaylı. helal de, size bakar, haram da usta. gıda tüketimi fabrikasyon bir hal alır, ticari metaya çevirilirse ve bizlerde hızlı tüketim, fast food hayat yaşarsak daha çok yeriz o etleri.
tavuk etinin de helal haram noktasında ne kadar sıkıntılı olduğunu anımsayınca döner yememek için yeterli bir sebep.