burhan kuzu – dertli sözlük
anayasa komisyonu başkanı, ak parti ankara milletvekili. ne istiyosun, neye hizmet ediyosun diye sorulduğunda bozuk kaset gibi aynı nakaratı tekrarlayan, elinde coca-colası, ayağında nike ayakkabılarıyla anti-emperyalizm diye yırtınan, kendi toprağının düşünürüne ve düşünenine '' işbirlikçi-hain-yobaz-gerici '' vb isimler takıp, yarım yamalak ithal ettiği fikirlere ve fikir sahiplerine bir ilahmış gibi tapan sersemlerin saldırısına uğrayan ülkemizin yetiştirdiği en büyük anayasa hukukcusu. kürsüsünü gül yağmuruna tutmak istediğim güzel insan.
'luk seçim barajını kendilerine oy verenler sp'ye kaymasın diye kaldırmadıklarını itiraf eden siyasetçi.
kayserili.

özal'ın ölümüyle ilgili oldukça çarpıcı açıklamalar yapmış.

misal, gece 3'te kola veren 2 görevli y.dışına gitmiş.

(http://www.zaman.com/politika/ozala-gece-0300te-kola-veren-2-gorevli-yurtdisina-kacti/2030388.html)
bir arkadaşın çapada dahiliye asistanıyken yaşadığı anısı var:
-yaşlıca bir amca gece 2 gibi karısıyla acile geldi. hastanın durumuna göre tahlil tetkik devam ederken adam da bana hastaneyle ilgili, düzenle ilgili sorup duruyor. bende günün yorgunluğuyla çenem açılmış bir şekilde hastaneden girip siyasetten çıkıyorum, coştukça coşuyorum. arada da "bu adam güzel sorular soruyor ha" diye içimden geçiriyorum. neyse teyzenin işi bitti çıkmak üzereler amca kartını verdi. onlar gittikten sonra bir baktım burhan kuzu yazıyor, şok geçirdim.

tabi hikaye üzerine adama saygımız artmıştı. uyduruk makam sahipleri bile bir afra tafra ile "ben şuyum, buyum" diyerek çeşitli yerlerde arz-ı endam ederken adam sessiz sedasız gelip gitmiş diye takdir etmiştik.