dertli sözlük yazarlarına tavsiyeler – dertli sözlük
verilen bkz'ların tanımsız olmamasına özen gösterelim. tamam bazı bkz'lar cümle gibi açıklayıcı olabiliyor ama verilen bazı 1-2 kelimelik bkz'ların tanımlarının girilmesi daha iyi olur diye düşünüyorum.
süt için.
terliyken su içmeyin
erken yatın erken kalkın.
emniyet kemerinizi bağlayın.
annenize babanıza saygısızlık yapmayın.
bunlar da tavsiye işte, dertlisözlük yazarlarına tavsiyeler. (*).
arka planda samimiyetinizi ve birbirinize olan inancınızı sağlam tutun.konuştuğunuz kişinin karşı cinsten olduğunu öğrendiğiniz zaman açıklamanızı özelden yapıp bir daha rahatsız etmeyin.eğer birbirinizi tanıyıp sevdi iseniz bunu daimi kılın.güven her şeyin temeli olduğu gibi karşılıklı saygıya her zaman önem verin.belki fazla uçucu öneriler ama yapacaksanız bile dikkat edin. bunlar kaybolmaya yüz tutmuş insani duygularımızdan.
he bir de kasti amaçlı olarak yazara gıcık olupta eksi vermeyin. kin tutmak bizlere yakışmaz bunu bilerek hiç kimseye uygulamayın. :)
hiç kimseyi üzmeyin hiç kimsenin göz yaşı bu dünyadan daha değerli değildir. ve bir insanı sevin öyle sevin ki onun bir damla gözyaşı uğruna bütün dünyayı küle çevirebilmeyi göze alacak kadar sevin. sevdiğiniz insanın bir tebessümü size kudüsü fethetmiş, romayı kılıçtan geçirmiş, istanbulun bütün putlarını tek tek devirmiş gibi hissettirsin.