haydar baş – dertli sözlük
'iş,aş, haydar baş' diyerek girdiği her seçimden yüzde yarım gibi bir oy oranıyla hezimete uğrayarak çıkan ulusalcı tarikat lideri. konferans ilanları başörtülüleri domuz olarak karikatürize eden cumhuriyet gazetesinde yayınlanır.
ismini anmadan önce "profesör doktor" demezseniz büyük lanetlere uğrayacağınız dünyanın ennnn profesör, ennnn doktor insanı.

önemli uyarı ! : taraftarlarının yakınında bulunuyorsanız bu "prof dr. şahsiyet" hakkında azami derecede saygılı olunuz. bu "prof. dr.", islam peygamberinin adını "hazret" tabirini kullanmadan ağzına aldığı gerekçesiyle kendisini dinlemekte olan bir vatandaşın eleştirisi ile karşılaşır. o vatandaşın son hali işte şöyle olmuştur:
(http://www.youtube.com/watch?v=pkc58jafjcw)
şu sıralar 8 mayısta attığı bir tweet twitter'ı sallamış durumda; gece gece ortamı baya şenlendirdi sağ olsun.

mevzu bahis tweet: (https://twitter.com/hbhaydarbas/status/332142229827223552)
türkiye cumhuriyeti devletinin kurucusu, büyük önderimiz m. kemal atatürk 7 yaşında kur'an-ı kerim'i hatmetmiş, 8 yaşında hafız olmuştur.

konuyla alakalı yıldıray oğur yorumu:

selanik i̇hl mezunu bi de. @hbhaydarbas: türkiye c. kurucusu, büyük önderimiz atatürk 7 yaşında kur'an'ı hatmetmiş, 8 yaşında hafız olmuştur
osmanlı'ya çirkin küfürlerle saldıran "müslüman ve türk görünümlü" canlı... (dikkat edin, "adam veya insan" diyemedim)

video:(http://www.medyagundem.com/haydar-bastan-osmanliya-agir-kufur/)

not: elbette osmanlı devleti bazı noktalarda eleştirilebilir, hataları olmuştur ve onlar anlatılabilir. fakat burada yapılan, hakaret/küfür etme ve osmanlı'yı düşmanca bir bakış açısıyla değerlendirme durumudur.
meltem ve mesaj tvnin sahibidir.ehli beyt mezhebi vurgusu yapar.milli ekonomi modeli diye ekonomik kitabı vardır.i̇ş ,aş ,haydar baş sloganına sahiptir.