altan tan – dertli sözlük
kürt sorununun çözümü için fethullah gülen, ali bulaç ve hayrettin karaman hocanın hakemliğini kabul etmiş.
bu üç kanaat önderinin sunacağı çözüme evet diyorum diyor, ya peki kendisini aday yapan pkk ne diyor asıl mesele burada zaten.
kürt sorunun müsebbiblerinden olup çözümsüzlükten beslenen takımın oyuncusudur.
geçmişinde doğru tespitler yapmıştır, bazen doğru şeyler söyleyebilmektedir fakat siyaset bir takım oyunudur ve siyasetçiler takımın kararı doğrultusunda hareket ederler.
bu yüzden de bireysel söylemleri,genellikle, önemsizdir.
şaşırtan bir çıkış yapmış ;


--- iktibas ---

çözüm sürecinin kilit isimlerinden bdp'li altan tan, cnn türk'te enver aysever'in sunduğu aykırı sorular'a konuk oldu.
çözüm süreci, öcalan'ın mektupları derken söz laikliğe ve i̇slam'a geldi. bdp'li tan ise herkesi şaşırtacak açıklamalarda bulundu.

lai̇kli̇ğe karşiyim

laik değilim, laikliğe karşıyım. laik bir ülkede diyanet i̇şleri başkanlığı olmaz. i̇slam'da iki dünya yok, tek bir dünya var.

cuma namazlari

camilerin hepsi bizimdir. camilerin içinde mücadele edeceğiz. sivil cuma namazlarının sona ermesi lazım. bunu daha önce de söyledim. o eylemler doğru eylemlerdi ancak bitmesi lazımdı. biz sivil cuma ile camiye allah'a ya da müslümanlığa küsmedik. devletin dini kullanmasına karşı bir tavır aldık. abdullah öcalan pkk'nin lideridir. ben pkk'lı değilim. bdp'nin milletvekiliyim.

şeri̇atçiyim

ben şeriatçıyım. şeriat i̇slam hukukudur. i̇slam'ın ceza, ticari, medeni hukukunu kabul etmiyorum dediğiniz zaman müslüman değilsinizdir. ben müslümanım ve i̇slam şeriatına inanıyorum. bugün bir yahudi'ye sorun o da yahudi şeriatçısıdır.

--- iktibas ---