kayıt

alparslan kuytul

 1. 1
  ünivesite içerisinde gördüğüm en tesettürlü kızların -pardesüleri siyah, eşarpları uzun, yüzlerinin yarısı kapalı- dağıttığı broşürlerle ilk kez gördüğüm hoca.
  akabinde sohbetlerini dinledim biraz, hadis ve ayet ışığında konuşmaya çalışıyor ilave veya eksiltme yapmamak için uğraşıyor gibi.
  #426742 zübdeialem | 7 yıl önce
   
 2. 2
  zararlı bir kişi daha.
  #463984 kudüsbizimdir | 5 yıl önce
   
 3. 3
  grubuna "furkan" adını koyup Furkan'ı fazla anlayamamış kişilerden biridir.

  #464384 bosna | 5 yıl önce
   
 4. 4
  darbe gecesinde yaptığı sohbette "darbenin islami faaliyetler için hayırlı olmasını" dileyen sözümona hoca.


  ilgili konuşmanın videosu: www.dinihaberler.com/...


  not: haberi veren sitede videonun zamanlamasına dikkat çekilmiş ve kuytul darbeden haberliydi gibi bir iddiada bulunmuşlar. bu iddialar kafa karıştırıcı olabilir ancak bizim dikkat etmemiz gereken ve çok net olan bir konu var ki: kuytul adlı bu herif, açıkça darbe için hayırlı olsun dileğinde bulunuyor. oysaki aklı biraz çalışan bir adam, bir darbenin islami özgürlüklere, özellikle de kuytul gibi aşırılıkçı söylemleri olanlara kesinlikle hayır getirmeyeceğini bilir.
  #471284 already modern | 4 yıl önce
   
 5. 5
  Bu hoca efendiye kumpas kuruldu. Videolar kırpıldı. Kanal a edepsiz hakaretamiz ifadeleri için özür diledi hepsi mevcud. Bunu da izleyin çamur atmaktan da sakının. Her görülene her habere sazan gibi atlamayınız . youtu.be/...
  #471285 Yonuzzade | 4 yıl önce
   
 6. 6
  video çok net.
  kuytul ekibinin, sonradan aklamaya çalışmak için çıkarttıkları ve "videonun aslı" dedikleri video kırpılmış. komedi gibi. konuşmanın can alıcı yerini kırpmış uyanıklar. ancak gösterdikleri bölümlerde bile kuytul kendini ele veriyor. diyor ki: "bu darbenin nereye gideceği belli olmaz" diyor. yani darbe iyiymiş de kötü yerlere de gidebilirmiş gibi.
  ayrıca diyor ki: "baştan beri akp'yi eleştirdik ama darbe ile gitmelerini istemezdik" . tam bir fethullahçı ağzı.
  zaten fetö medyası da bir süredir aynı söylemleri döndürüp duruyorlardı, darbeyi istemediklerini ancak darbenin geleceğini filan üstü kapalı söylüyorlardı.. gerçektende darbe ilk istekleri değildi. fetöcüler de akp'yi ilk aşamada "darbe" ile indirmek istemediler, önce mit olayı ile erdoğan'ı indirmeyi denediler, sonra 17-25 aralık saldırısı geldi. üçüncü olarak mit tırları operasyonu yapıldı. hiçbiri işe yaramayınca darbe yoluna gittiler.
  sonuç olarak bu kuytul denen herifin ipliği pazara çıkmıştır. deşifre olmuştur. aklı başında olanlara uyarımız, böyle tehlikeli karanlık gruplardan uzak durulmasıdır.
  sorulması gereken bir soru: neden bu gruba şimdiye dek bir operasyon yapılmadı... bilemiyorum. belki gerekli istihbaratın ve delillerin toplanması bekleniyordur. yakında hesabı sorulur diye umuyorum.
  #471286 already modern | 4 yıl önce
   
 7. 7
  Daiş'in ülkemizdeki görünür yüzlerinden biridir.lanet onun üzerine olsundur. Nice gençleri kandırıp daiş terör örgütüne meze yapmistir.idam bu gibi adamlar için gelmelidir işte.
  #471287 kudüsbizimdir | 4 yıl önce
   
 8. 8
  türkiyede ki gençleri kandırmada ve tekfirci zihniyeti oluşturmada ilk basamağı temsil etmektedir.yurt içindeki ve yurt dışındaki terör örgütlerine insan kaynağı sağlayan kişidir.
  #471294 bosna | 4 yıl önce
   
 9. 9
  Tekfirci değil tevhidci bir hoca. Allah ondan razı olsun. İlmini ziyade eylesin. Sirati müstakimden ayirmasin..seyyiatini hasenat eylesin. Ümmete zarar verebilecek amellerden beri kılsın amin.
  #471298 Yonuzzade | 4 yıl önce
   
 10. 10
  furkan vakfı başkanı.
  vakfına düzenlenen operasyonda kendi dahil 21 kişinin gözaltına alınmış.
  gerekçe; kamu düzenini bozmaya karşı faaliyet yürütme ve suç örgütü.
  iddiaya göre kendisi afrin harekatına karşı olumsuz yorumlarda da bulunmuş.

  *
  #478827 zübdeialem | 3 yıl önce
   
 11. 11
  vatan sevgisinin imandan geldiğini anlayamamış, PYD, DAEŞ ve FETÖ gibi unsurlara destek veren şahıs bile olamayan bir kişidir.
  #478844 bosna | 3 yıl önce
   
 12. 12
  patetik bir zihin yapısı var. içeri girdikten sonra daha da radikalleşti, kendisine sorsanız devletin başındakiler islam'ı bitirmek için uğraşıyorlar, koronavirüs camileri kapatmak için devlet tarafından üretildi. konuşmalarında karşısına aldığı kişiler de rte ve süleyman soylu. herhalde yakında tekrar içeride misafir edilir.

  kendisinin radikalliği cemaatine de yansıyor. adanadaki görüntüleri izledim, zorla polisi karşılarına almış ve tahrik etmişler. herhalde kendi içlerindeki konuşmalarında türkiye darül harptır falan diyorlardır yoksa türkiye'yi doğu türkistan yapıyorlar demeye cesaret edecek bir zihin yapısı nereden besleniyor çok merak ediyorum.

  mobile.twitter.com/...
  #481678 münkesir | 4 ay önce
   
 13. 13
  Sürekli üzerine çalışılan bir hoca. Alay eder gibi zırt pırt içeri alıp salıyorlar. Adamlarda denge namına bişey kalmadı. Ayrıca bu cemiyetin bu dönemde yaptıkları iş saçmalık. #481678 'e katılıyorum .
  #481710 Yonuzzade | 4 ay önce