kelebek – dertli sözlük
havaların ısınmasıyla her yerde rengarenk kanatlarıyla uçuşan, fotoğrafını çekmek bazıları için imkansız olan bir hayvan.
türkiye'nin bütün kelebekelerini incelemek isteyen arkadaşlar için başucu kaynağı,

http://www.ntvyayinlari.com/tanim.asp?sid=eg9vgmi1x1tfy58d3xrl
hala izleyemediğim, bir grup mevlevi'nin yardım amacı ile gittiği afganistan'da el kaide ile mücadelesini konu alan bir film.
islam ve terör kelimelerinin yanyana kullanılmasından rahatsız. hepimiz gibi.
allah'ın ölüden diriler yarattığı minicik dünya harikaları. küçücük ama rengarenk kuşlar. ve rabbimizin kudretine ve güzelliğine bir günlük bir hayatı yaratırken bile gösterdiği mükemmellik ve zarafete iman vesilesi.
(http://youtu.be/aw6_ol_qjw8)
çok kaliteli olmayan ama güzel mesajlar veren film.2009 yılı yapımı.
hizmet adına cihat adına hareket etmemenin yer değiştirmemenin gerekli yerlere gitmemenin meydana getirebileceği üzücü durumları anlatıyodu diye hatırlıyorum.çok ilgi görmemişti sanırım,izlediğim salonda toplam 5 ya da 6 kişi vardı.
on üzerinden 5.
felsefesi ve çekim tekniği açısından -estetik geldiği için diyorum yoksa çok anlamam teknikten- en çok beğendiğim türk sineması. tavsiye olunur. dileyen arkadaşlara dropbox üzerinden paylaşılır.
tamamı 24 saatlik ömre sahip olmayan hayvanlardır. bir kaç ay, hatta aylarca yaşayanları da vardır. bir belgeselde göçebe olanlarına da rastlamıştım. vikipedi'den öğrendim ki sıcak memleketlere göç ederek yaşama tutunmaya çalışan kelebek cinsleri mevcutmuş, benim gördüklerim de kral kelebekleriymiş.
şöyleler: http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:and9gcszytwyeiub506ph_qdw1apcz9ppl8djfssintc-c_cgi_aquraiw

http://www.nuveforum.net/1727-genel-kultur-k/67403-kelebeklerin-gocu-goc-eden-kelebekler/

ayrıca yazarımız hoş gelmiş.
çok estetik bir görünüme sahip olan canlıdır.aynı zamanda benim de sözlükteki kullanıcı adımdır.dertli sözlükte olmak büyük bir mutluluk.hoş bulduk(*)