kayıt

heidi

 1. 1
  çizgi karakter, dedesi ve köpeği ile bir yaylada yaşarlar, 90'lı kuşağa arkadaşlık etmiştir.
   
 2. 2
  en sevilen çizgil film karakterleri sıralamasında ilk beşe girebilir,o yaşadığı köy,dağlar,keçiler,peter,semsert görünüşünün altında yumuşacık olan ak sakallı tombul dede,tüm garibanlığına rağmen heidinin coşkulu tavırları,çimenlerde kahkahalar eşliğinde yuvarlanışı,heralde bakımı kolay olsun diye kısacık kesilmiş saçları kırmızı yanakları..her rastgeldiğimde sıkılmadan izleyebileceğim çizgifilm.
  heidicilik diye birşey de olmalı bence.
  (bkz: pollyannacılık)
  #408624 zübdeialem | 8 yıl önce
   
 3. 3
  çocukluğumda, tekrar tekrar okuduğum öykü.heidi ile peter'in arkadaşlığına çok imrenirdim.ve tabii ki heidi'nin dedesinin köyüne bayılırdımm.
  #429620 savaş muhabiri | 7 yıl önce
   
 4. 4
  eskiden anime izlediğimi duyan büyüklerimin animenin ne olduğuyla ilgili sorularına ''Heidi gibi düşünebilirsiniz.'' diyerek onların bildiği yoldan kaçak ve kurnazca cevap verdiğim anime dizisidir. En çok sevdiğim şey Heidi'nin dedesinin ekmekleri ve erittiği peynirlerdi. Ha, birde heidi'nin çatıdaki penceresi ve onun manzarası. Ama o ekmeklerr... Ne kadar lezzetli görünüyordu... Bu işte kesin miyazaki amcanın (bkz: hayao miyazaki) parmağı vardır. Adam hangi yiyeceği çizse nefis görünüyor.
  #482128 Metropol Bedevisi | 2 hafta önce