internetin ahlak bozuculuğu – dertli sözlük
internetle kişi yalnız kalır, bir seferden birşey olmaz düşüncesiyle sınırlarını aşması muhtemeldir, sanal ortamın çekiciliği, ve sanalın gerçek hayattan farklı olarak gören bireyler harama sanalla yaklaşırlar çoğu zaman. bilgisayarı kapattıkları anda bitecek sanarlar, yanlışın sanalı gerçeği yoktur..
en basitinden insanların gündelik hayatta söyleyemeyecekleri sözleri,söyleyemeyecekleri kişilere şakır şakır saydırmaları.her şeyin başı budur bence.utanma mefhumunun ortadan kalkması ile başlar ve utanmayan insan her ahlaksızlığı yapacak yeteneğe sahiptir artık.
insanın internetteyken sadece nefsiyle başbaşadır.şeytana karşı savunmasızdır, bu da onun kolayca günah işlemesine yol açabilir. gerçek hayatta yapmayacağı ne varsa internette yapıyor, bu belki nette kimsenin onu tanımıyor olmasından ileri geliyordur, toplum baskısı üzerinde yoktur diye rahattır ama yavaş yavaş ahlakında bozulmalar olur ve insan bunu farkedemez. onun için "kul görmüyorsa da allah görüyor" deyip yanlışlardan uzak durması gerekir insanın.
internette normalde bakamayacağın şeyleri kazara da olsa görüyorsun veyahut okumayacağın şeylere denk geliyorsun okuyorsun.ve böylece yavaş yavaş haya perden yırtılıyor.eskiden abes bildiğin şeyleri normal olarak adlandırıyorsun.allah muhafaza etsin.