sözlük ıssızlığı – dertli sözlük
malcom x'in "ve bazı ölüler, yaşayanlardan daha yüksek sesle konuşur." sözünü hatırlatan olay. ve bazı sözlüğü terk etmiş(önceden entry girip, güzel düşünceleriyle bizi aydınlatan yazarlar ve bizim şuanda göremediğimiz yazarlar) , online yazarlardan daha yüksek sesle konuşur. en azından konuşur.(*) inşallah nefes alsın yeter boyutunu görmeyiz. (*)
bu sözlüğün fıtrata uygun halidir -ki iki kulak, iki göz, fakat bir ağız ve bir dil fıtratını anlamış halidir sözlüğün sessizliği...böylece bu sözlük yazanlardan ziyade okuyanların, konuşanlardan ziyade mütefekkirlerin, birşeyler karalayalım diyenlerden ziyade birşeyler akledeyim diyenlerin bir kütüphanesi olarak sessizdir.
sözlüğe bakmasa da online olarak sözlüğe katkı sağladığını düşünen yazarların sessizliği olabilir. (bkz:ben) (*)

sözlüğün hareketli olduğu günleri özledik ya hu! dinamik isyanlar gibi aktif birkaç yazar daha olsa bu sessizlik bozulur. hayırlısı, her halükarda seviyoruz seni canım sözlük.
10 gündür buradayım ve aslında sözlük ıssız değil şu süreçte. 50 ila 100 arasında kişi oluyor her daim.tabi yazar sayısı 1-5 arasında. geri kalan büyük bir kitle ziyaretçi.buradan ziyaretçilere sesleniyorum: kimsenin doğru dürüst bir şey yazmadığı mekanda niye bulunuyorsunuz kardeşim? anlamak güç.yazar olun, siz de yazın birkaç tanım da tükkan dönsün. lütfen yani.