kimse yok mu derneği – dertli sözlük
fethullah gülen'in mavi marmara açıklamasından sonra tüm cemaat mensuplarının atağa geçmesi, f.gülen'in lehine olabilecek ne varsa yazıp, söylemeleri arasında "biz israil ile anlaşma yaparak milyonlarca yardımda bulunduk" diyerek sinir krizleri geçirmemize neden olan dernek.
yaptıkları yardımlar takdirle izlenen yardım derneklerinden.. zaten burada bir problem yok..
filistin'e, gazze'ye de yardım etmişler ki bundan daha doğal bir şey yoktur..
israille anlaşarak yardım yapmalarında da bir problem yoktur..
çünkü amaçları sadece ve sadece yardımdır..
son zamanlarda özellikle mavi marmara'nın artık mavi değil de kızıl olduğu şu günlerden ve fethullah gülen'in açıklamalarından sonra ortaya çıkıp biz israille anlaşarak yardım edebildik demeleri çok ama çok saçmadır..
bu açıklama yapılıyorsa eğer o geminin sadece yardım değil insani yardım taşıdığını bilmiyorlardır, geminin amacını, şehadet şerbetini içenlerin amacını anlayamamışlardır demektir..
hani diyorlar ya diyalog nasip işi, nasipsiz ne anlar diyalogtan diye..
bu da nasip işi, nasipsiz ne anlar insani olan yardımdan..
sürekli olarak bağış yapılması için sms atan dernek-ti. yıllardır nerdeyse hergün bir sms atarak bağış yapılmasını isteyen bu gülen örgütüne bağlı dernek, son bir yıldır hergün ve günde en az 2 kez sms atarak rahatsız etmeye başlamıştı. bu sms ler ile ilgili yasal bir önlem almamız da olanaksız olduğu için mesajı silip, kızmaktan başka birşey elimden gelmiyordu. (ve her keresinde daha önceden yaptığım sms bağışlarını hatırlayıp pişman olmam da cabası)

sonuç şu ki eylül 2014'te bakanlar kurulu kararıyla "izin istemeden bağış toplama yetkisi" kaldırıldı. böylece sms ile bağış toplama izni de kalkmış oldu ve bu sülüklerden kurtulmuş olduk. artık bağışlarımız, gerçekten ihtiyaç sahiplerine ulaştıracak, amerikan ve avrupa gazetelerine fethullah reklamı ve amerikalı politikacılara sponsorluk gibi işlerde kullanmayacak, kızılay başta olmak üzere gerçek yardım kuruluşlarına gitmelidir.
fethullah gülen izinsiz bağış toplama yetkisi kaldırıldıktan sonraki ilk sohbetinde mavi marmara için kara marmara diyerek ihh'ya sataşmış. kendileri dısındaki müslümanlara bakısları kara çalmaktan ibaret olan bu topluluga yapılan bu kısıtlamalar az bile.
keşke, bu şekilde dokunulmasaydı dediğim kuruluş. kendi usulünce yapılan denetimler sonucunda eğer bir eksik çıkarsa, ona göre karar verilmeliydi.