filistin cehenneme bilet – dertli sözlük
filistin davası israil kurulduğundan bu yana yeryüzü müslümanları için imtihanın en krıtik noktası oldu her zaman. bizler taraf olmak ve beddua okumak ve burada yazmaktan, sokalarda bağırıp çağırmaktan öte bir şey yapamayan zavallılar olarak mahşerde akan kandan mes'uluz.

sorumluluk sadece bizlere yaşadığımız mahalle ve şehir için verilmedi, arzın imarı için verildi. arzın neresinde bir zulüm olsa müdahale edlim diye bizler müslümanız. bırakın din kardeşlerimize yardım etmeyi, eskimolardaki yozlaşmadan bile sorumluyuz.

tam bu noktada biz savaşamayan, kıtal edemeyen, ancak duaya ve beduaya sarılan biz korkaklar, bu yaptıklarımızla ancak ve ancak cehenneme bilet almış olduk.

rabbim bunun hesabını bana soracak. neden kardeşlerinle ölmedin? diyecek. ben çaresiz susacağım. ve tepetaklak sırf bu günahımdan cehenneme sürükleneceğim.

bazı durumlar vardır; ki, artık sözün birmesi gerekir. artık iş yapma vaktidir. şimdi harekete geçmedim. ne zaman elime bir taş alıp koşacağım israil'in üzerine. eğer şimdi savaşmayacak isem ne zaman?

yok yok bizler, cehennemi ve helak olmayı hak ediyoruz; savaşmak durur iken dua eder iken. sahi dua neydi? elden gelen herşeyi yaptıktan sonra allah'a sığınmak değil mi? oturduğumuz yerden salya sümük ağlamak mı dua?

bunun hesabı ağır olacak. affet allah'ım. erkekler gibi savaşamayıp, ev de kadınlar gibi dua ettiğiğm için affet. ben gibi bir korkağı affet.