kayıt

2020 ramazanı

 1. 1
  şükürler olsun, zoraki de olsa dışarıda kimsenin yiyip içemediği lokantaların kapalı olduğu, kolaylıkla itikafa girilebilen bir ramazan geçirdik, bir daha görür müyüz bilmem. malum ramazana hürmet bir memleketin islam beldesi olduğunun şeairlerinden birisidir.
  #481679 münkesir | 2 hafta önce
   
 2. 2
  Covid 19 pandemi sürecinde icra edilen bir dönem olarak hatırlarda yerini almıştır. İnsanların en yakınlarına dahi iftar ettiremedikleri koca bir ay nihayete ermiştir. Süreç içerisinde misafir telâşı yaşamayan hane mensuplarının ibadetlerini artırmaya engel olan bahaneleri azalmıştır. Dönemin pandemi süreç yönetimi kapsamında alınan tedbirleri gereğince 23 nisan, 19 mayıs resmi tatilleri genişletilerek insanlar daha fazla hanelerinde ibadetleri ile meşgul olabilmişlerdir. Dünya hayatından zorunlu olarak ve toplumsal ölçekte el ayak çekilmiştir.

  Bayramına ermenin nasip olacağı kimseler bayram namazını mescitlerde değil evlerinde icra edeceklerdir. Sokağa çıkma yasağı sebebi ile bayramlaşma merasimi yine kişilerin yalnızca kendi hanesinin ehli ile olabilecektir.
  #481681 zeynebi | 2 hafta önce
   
 3. 3
  hocaların haşin eğitim aşkının "nasılsa evdesiniz" mottosuyla birleştiği hunharca canımıza okuyan ramazana hasret bırakan pandemik senesi hatırası
  #481684 lizozom | 1 hafta önce
   
 4. 4
  Camilerin kapalı olduğu, toplu iftarların iptal olduğu bir ramazan nasılsa o şekilde son derece buruk geçmiş bir Ramazan...
  #481698 mühendise | 1 hafta önce