tekbirden korkan garibim ülkemin insanı – dertli sözlük
metalica gelmiş türkiye'ye yaratık desen yaratığa hakaret olacak tipler abuk sabuk kılıklarıyla kafa sallıyolar anlamadıkları hayvani seslerle.

binbir telde konserler oluyor kimisi güzel ve sakin kimisiyse gençlerin çılgınca kendilerinden geçtikleri. elbette ikinci tip konserler çok daha baskın. kimse korkmuyor buralarda bağıran çağıran gençlerden, futbol maçlarında yeri göğü inleten insanlardan.

gel gör ki nerede bir ezgi, bir ilahi okunsun, nerede bir miting olsun. tekbir atan gençleri gören çağdaş teyzelerim, liberal, sosyalist, komunist v.s amcalarımın kalpleri güm güm atmaya başlar, ödleri kopar.

oysa ki bunlar gençtirler. içlerinde heyecan, enerji ve dert ateşi vardır. ya konser alanlarında bağırarak yorulacaklardır ya da allah yolunda allah'ı anarak. iman heyecanıdır onlarınkisi. zaten o şeytanlarında korktuğu bu değil mi ki?
insan fiyatları duyunca değil kendisinden kapısının önünden geçemiyor. bir asgari ücrete bir pardesü satan mağazadan kim korkmazki dedirten başlık.
amanıınn şeriattçılar bastı,örümcek kafalılar buraları basmaya gelmiş diye çığlık atsalar hiç şaşmam. çünkü öyle bakıyor zaten ilerici insanlar.
bazı insanlara ne yazık ki duyduğu ortamda hadi çabuk gidelim diyebileceği kadar zamanında kötü şeyler yaşatılmış, bundan kaynaklıdır.
o insan benim. tekbir diye bir marka var hem tesettürü katlediyor hem de fiyatları dudak uçuklatıyor. i̇smi tekbir olunca içeriği dine uygun olacak diye bir şey yokmuş. gidin gezin tesettür modası adlı korku filmini izleyin. (tabi başlık başka bir niyetle açılmış o ayrı. :) )