tabii – dertli sözlük
trt'nin yeni projesi, dijital film-dizi izleme platformu. 7 mayıs'ta hizmete sunulacakmış.
5 farklı dilde yayın yapacak olması güzel. platform için çalışılan bazı projeler; modern doğu masalları, koyu beyaz, son gün, kapı, hay sultan, şanzelize düğün salonu, derin mor, mevlana celaleddin-i rumi, küçük dahi i̇bn-i sina, akif, şebeke, adalet, aşkımız yeter, dayton ve yangın günleri

şahsen ben adını pek beğenmedim. her şey tabii olmak zorunda mı kardeşim. biraz şaşırtıcı olun ama yine dizi piyasındaki rekabet için mantıklı bir adım. hayırlı olsun diyelim.
şanzelize düğün salonu için indirdim. trt izle’den ne farkı olduğunu çok da anlayamadım ama şimdilik kullanışlı gözüküyor. renkleri falan iyi, sade ve basit bir arayüzü var. reklam olması hoş değil; ücretli üyelik vs var mı, anlamadım da.
biraz nostalji için leyla ile mecnun ve biraz da trt2 filmleri izleyerek yolumuza devam edebiliriz mesela bir süre.
güzel platform.netflikse alternatif var artık.en azından genç nesle yönlendirme yapabiliriz.buradaki tavsiye üzerine koyu beyazı izledim.i̇lk bölümlerde dinini bilmeyen nesle güzel göndermeler yapmış.yaşamazsan yaşatırlar der gibi olmuş, komikti.i̇lk bölümler çok iyi sonrasında malesef o kadar değil.